Milleks Kadrinale CADrina?

Uskumatu optimism: Kadrina Keskkooli meedia valikaine õpilased avaldasid oma arvamusi teemal "Milleks Kadrinale CADrina?".

Silmas peeti nimelt populaarset ITi ja nutifestivali CADrina, mis tänavu toimub 25. novembril Kadrina Keskkoolis ja Kadrina Huvikeskuses ning on mereteemaline.

Sel aastal ongi Kadrina Keskkooli meediagrupi tööks ja sisuks CADrinaga seostuva vahendamine ja jäädvustamine. Meediagruppi juhendab Rein Sikk.

Nüüd aga noorte eneste arvamused.

Anna Elisabeth Viise:

Mina arvan, et CADrina üritus on mõeldud Kadrinale selleks, et tutvustada reaaltehnilist suunda noortele õpilastele, mida saab õppida Kadrina keskkoolis. Noored inimesed igast kandist saavad teada, kuhu tulla õppima joonestamist ja AutoCADi. Ilma ürituseta oleks raskem saada rohkem huvilisi Kadrinasse õppima. Lisaks sellele saab Kadrina kool paremini tuntuks üle Eesti ja isegi välismaal.

Ühiskonnas on vaja mõista erinevaid jooniseid ja teha ise valmis arusaadavaid ja korrektseid jooniseid kõigest vajalikust. CADrina üritus tutvustab noortele, kui oluline oskus see on.

Võistlusele kutsutakse erinevatest kõrgkoolidest võistlejaid, et vaatajad saaksid teada, kuhu on võimalik edasi õppima minna. Samuti näitab võistlus, kui palju erinevaid jooniseid saab teha AutoCADiga.

Kui Kadrina kool kinni läheb, hakkab Kadrinasse noori inimesi järjest vähemaks jääma, mis viib küla väljasuremiseni. Seega CADrina aitab hoida meie väikest külakest alles - rohkem inimesi tuleb siia elama, et AutoCADi õppida.

CADrina üritus pakub õpilastele ka erinevaid töötube, kus õpilased saavad proovida ja teada, mis neid huvitab ja sealt edasi valida oma eriala. Tulles õppima reaaltehnilisse suunda, on õpilastel suurem valik, kuhu edasi õppima minna ja suurem võimalus saada paremat töökohta tulevikus.

Liisa Vakulenko:

Minu arvamus CADrina üritusest on positiivne. Kuigi CADrina on tegutsenud palju aastaid, olen mina käinud kahel. Alati on CADrina üritus ajanud inimesed elevile, et mis toimub sel aastal?

CADrina annab võimaluse õpilastel osaleda töötubades, kus saavad valitud teema järgi midagi põnevat valmistada. CADrina on hea reaaltehnilise suuna tutvustamiseks ja uute tutvuste saamiseks.

Igal aasta on CADrinal erinev teema ja erinevad tegemised. Publikule loositakse erinevaid kinkekaarte ja näidatakse põnevaid esitusi meie kooli õpilaste poolt.

CADrinale tullakse osalema ja publikuks nii Eestist kui ka välismaalt. Ürituse käigus saavad tulevased keskkooli minejad aimu, kas reaaltehniline oleks neile sobiv suund või ei.

Samas on see üritus ka hea põneva õhtu sisustamiseks ja uute teadmiste saamiseks.

On palju neid inimesi kes tänu CADrinale saavad teada kohast Kadrina ja tulevad üritusele kohale. Kohale tuleb ka palju tuntuid inimesi, kes laulavad või on õhtujuht.

Seega on tänu CADrinale saanud Kadrina palju tähelepanu ja uusi inimesi, kes meelsasti siia tulevad.

Caroline Karus:

Minu arvates üks boonus Kadrinale CADrinalt on au ja kuulsus. Kuidas muidu paista teiste seast välja, kui tuleb teha lihtsalt midagi suurt ja ägedat!

CADrina on mõeldud Kadrinale selleks, et tutvustada reaaltehnilist suunda noortele õpilastele, mida saab õppida Kadrina Keskkoolis, aga ka selleks, et näha, milline on Kadrina Keskkooli tase teiste koolide kõrval sellel alal. Lisaks sellele saab Kadrina kool paremini tuntuks üle Eesti ja isegi välismaal.

Kadrina Keskkool on hea koht õppimiseks, mis kõige tähtsam, siin saab head haridust. CADrinal on ka siin oma roll mängida. Tänu meie kooli heale haridussüsteemile ja headele õpetajatele on meie koolis võimalik õppida ühe suunana reaaltehnilist suunda ehk RETEet.

RETE on seotud CADrinaga niimoodi, et Kadrina Keskkoolis saab õppida AutoCADi, mis ongi olnud põhiline alustala sellele üritusel.

CADrina tutvustamine laiale ühiskonnale võib tekitada inimestes huvi Kadrina vastu. Kadrina tutvustamine laialdaselt võib kaasa tuua meie valla rahvaarvu suurenemise. Teistpidi arendab AutoCAD õpilaste silmaringi ja oskusi käsitleda arvutit. See on heaks alustalaks ülikooli õpingute alustamisel ja et olla seal edukas.

Tahan öelda, et Kadrinale on vaja CADrinat, kuna see on meie noortele hea stardipunkt. CADrina toob tähelepanu Kadrinale ja Kadrina koolile ning tänu sellele on see programm, mida seal kasutatakse, Eestis edu saanud. Kadrina lihtsalt poleks päris sama ilma CADrinata.

Aleksander Frolov:

CADrina on populaarne võistlus, mis toimub Kadrinas. Selle põhiline eesmärk on joonestada mingisugune ehitis, masin vms programmis nimega AutoCAD. CADrinal osalevad teamid koosnevad õpilastest. Piire ei ole. Paljud koolid kogu Eesti riigist saadavad siia oma õpilasi. Selline üritus on väga kasulik Kadrinale.

Põhjusi selleks on tegelikult piisavalt palju. Esiteks, sellist tüüpi üritused aitavad arendada Kadrina Keskkooli õpilaste ja õpetajate oskusi CAD-is.

Teine põhjus on see, et CADrina on päris populaarne. Kuna see on populaarne, siis paljud inimesed teavad sellest. Kuna paljud inimesed teavad, mis on CADrina, siis nad peavad teadma, kus kohas see toimub. Nad teavad, mis on Kadrina ja võib-olla teavad ka, kus asula asub. See on päris hea pluss, sest mõned inimesed võivad Kadrinat ka külastada ning see on omakorda plussiks Kadrina elanikele. Sest kui asula külastajate arv on suur, siis on ka sissetulekud suuremad.

Kolmas põhjus võib-olla ei olegi tegelikult nähtav, kuid minu arust aitab see üritus Kadrina Keskkoolis hariduse taset kõrgel hoida. Ma ei tea täpselt, aga mulle tundub, et hea tulemuse saamiseks peavad õpilased olema targad ja head probleemide lahendajad. Kadrina Keskkoolis on see tase piisavalt kõrge. CADrina aitab siin häid tulemusi saada.

Sa oled siin: Avaleht Uudised CADrina Milleks Kadrinale CADrina?