See CADrina tuleb parem kui eelmine

Raimo Maasik pakub võimalust juba ette piiluda CADrina töötubade sisusse.

Intervjuu Kadrina Keskkooli info- ja projektijuhi ning ühe CADrina peaorganisaatori Raimo Maasikuga.

Küsis Caroline Karus, Kadrina Keskkooli meediagrupi liige.

Milline on Teie osa selles ürituses?

Hoian kogu üritusel silma peal; vaatan, et kõik sujuks; jagan infot; otsin võistkondi, raha, töötubade tegijaid; mõtlen, kuidas teha seda üritust paremaks ja huvitavamaks. Üksi teen ka mõningaid asju, aga põhiliselt töötan ikka meeskonnaga, kellega püüame üritust paremaks teha.

Mis on Teie esimene mälestus CADrinast?

Esimene mälestus on märtsist 2012, kui ma polnud veel siia majja tööle tulnud. Siis oli minu esimene CADrina koosolek ja mulle meeldis, kuidas seda suurt üritust organiseeritakse juba varakult - komisjon koos, arutatakse, kuidas teha ja mida teha ning kes teeb. Ja nüüd olen juba mitu aastat ise selle komisjoniga koos tegutsenud ja tegemist ning organiseerimist-mõtlemist-jooksmist on nii palju. Igal sügisel olen ma mõelnud, et kui CADrina läbi saab, hakkab mul puhkus. Loodan, et suur proovikivi saab läbi ja on rahulikum, aga tõsiasi on see, et ükski aasta pole seda puhkust tulnud. Mul seostub CADrinaga veel suhtlemine, nii meili kui ka telefoni teel. Arvuti taga istumine, seal meilidele vastamine ja plakatite ning muude asjade koostamine - silmanägemine läheb sinna.

On Teil kokkupuuteid AutoCADiga? Miks Teil seda oskust üldse vaja läheb?

Ei ole kahjuks, aga ma olen mõelnud selle peale, et võiks ju käia õpetaja Holgeri tunnis ja õppida algtõed selgeks. Mulle on alati meeldinud AutoCAD joonestamine, aga Paintis saab ka kõik tehtud, isegi 3D joonised. Mul läheks AutoCAD oskust vaja täiesti huvi pärast ja kui siin midagi tehakse, et oskaks kaasa rääkida. See aasta ma ei leia aega seda õppida, aga kunagi teen selle raudselt ära.

Mis töötoad see aasta välja panete? Kuidas leiate sobivad töötoad?

Töötoad on meil 7.-12. klassile. Töötubadeks on meil praeguse seisuga 8 töötuba, millest 2 on enda kooli omad - 3D printimine ja paadiralli õpetaja Meosiga. Mujalt tulevad siis kaitseväe tuukrid, Nelsoni klubi kohalikud süstavennad, Mereakadeemia, Meremuuseum, lohesurfamine ja Eesti Energia, kes tuleb rääkima taastuvenergiast. Eesti Energia töötuba on mõeldud rohkem keskkoolile, sest seal tuleb arvutada ja mõelda ning see on kindlasti huvitav, kuid see pole väikestele. Töötoad ei ole lihtsalt meelelahutus, vaid harivad ikka.

Kuidas Te teate, et noori need huvitavad?

Töötubade temaatika on igal aastal võistluse teemaga paigas, sel aastal on mere teema, sest on merekultuuri aasta. Seepärast on võistlusülesanne ja töötoad mereteemalised. On väga keeruline teha selgeks, kas noortele läheb peale või mitte. Kui õpilaste käest küsida, mis neile meeldib, siis ega tegelikult väga suuri vastuseid ei saa. Sellest aastast oleme kaasanud oma meeskonnaga rohkem noori ja küsinud palju nõu ja abi, aga ega noored ei avalda kahjuks väga arvamust.

Kas on olnud piinlikult vähe õpilasi töötoas?

Oleme oma korraldavasse meeskonda kaasanud õpilasi, nii õpilasesindusest, õpilasvolikogust ja ka niisama noorte käest küsinud, et mis neile meeldiks, et ei oleks sellist olukorda, kus töötoas on piinlikult vähe õpilasi. Selline olukord on muidugi tegelikult ka välistatud sellega, et töötoad toimivad peamiselt tundide ajast, kell 13.00-15.00 ja mõeldud kõikidele õpilastele alates 7. klassist ning kõik peavad omale töötoa valima. Aga jah, meil on siin käinud igasuguseid põnevaid töötubasid, kus õpilaste osavõtt on olnud vahepeal väike, eks need on olnud ka natuke keerulisemad. Näiteks EstCube'i ja kosmose teemalises töötoas käisid korralikud ülikooli teadurid, aga õpilaste huvi oli selle vastu väga väike.

Milline tuleb Teie arvates CADrina 2016?

Selle aasta CADrina tuleb ikka parem kui eelmise aasta oma ja eelmine aasta oli parem kui üleeelmise aasta oma. Ning järgmine aasta parem on CADrina parem kui see aasta. Sel aastal oleme kaasanud noori tegemistesse ja ettevalmistustesse. Selles mõttes on see aasta eriline. Ja sel aastal on palju energiat kulutatud CADrina võistluse avamisele, seda lavastab Erni Kask. Eriline on sellel aastal veel see, et lisaks Kadrina Keskkoolile osaleb Tartu Tamme Gümnaasium. Siiamaani on Kadrina Keskkool võistelnud ülikoolidega, kuid see aasta saame ka mõõtu võtta teise üldhariduskooliga. Sellest aastast on CADrina ja sport ühendatud, CADrina päeva raames korraldame hommikul spordivõistlusi noortele, et saaks maakonna õpilased kokku sporti tegema, töötubades osalema ja meie kooliga tutvuma ning show'd vaatama jääda. See aitab meil tutvustada Kadrina Keskkooli.

Miks Teil selline habe on? Sümboolne?

Eks see habe lihtsalt kasvab. Ja on tõesti juba päris pikk. Rohkem on küll patsis, sest ta on juba nii pikk ja ei allu teisiti, muidugi ta on vahel lahti ka. Eks tal ikka ole mingi sümboolne tähendus, kuna mul on habe kogu aeg olnud ja ta seostub mu mootorrattahuviga. Nüüd juba küll tuntakse mind selle järgi ära.

Raimo Maasik

Sa oled siin: Avaleht Uudised CADrina See CADrina tuleb parem kui eelmine