Joonte tegemisest ei piisa

CADrina konkursil osalenutele esitas küsimusi Kadrina Keskkooli meediagrupi õpilane Anna Elisabeth Viise.

CADrina 2016 kujunes edukaks nii pealtvaatajatele kui ka võistlejatele. Kõige rohkem emotsioone said arvatavasti aga võistlejad. Kuidas võistlejad CADrinale jõudsid, mida nad selle nimel tegid? Käisin küsitlemas pea kõiki võistkondi ja sain päris palju infot. Mitmes teemas on kõik võistlejad ühel meelel, aga mõni vastus täitsa erineb.

Võitjad - TTK võistkond

Miks just valisite selle kooli, kus käite?

Tallinna Tehnikakõrgkool (TTK): Meil on insenerialased huvid ja selles koolis antakse rohkem praktikat, kui TTÜ-s või teistes koolides.

Kadrina võistkond: Head õppesuunad, lisaks veel kodule lähedal ja lähimad sõbrad käivad siin.

Tartu Tamme Gümnaasium (TTG): Tammes on teiste Tartu koolidega võrreldes palju praktikat, meil on ka lahe ja uus maja on nüüd. Ootame teid külla!

Kadrina meeskond: Reaaltehniline suund huvitas meid. Kadrinas on tuttav keskkond ka. Kõik sõbrad, vanad tuttavad, õpetajad on siin.

Kadrina naiskond: Koht ja kool on tuttavad ja elame ligidal.

Kas olete varem käinud Kadrinas? CADrinal? (Kohalikelt ei küsinud )

TTK: Ainult läbisõidul.

TTG: Üks meie seast on käinud korduvalt. Esimest korda oleme üritusel.

Kuidas valmistasite end võistlusteks ette?

TTK: Iga nädal kuu aega üks kord trenni, viimasel nädalal kaks korda. Tegime kõik eelmiste aastate ülesanded läbi.

Kadrina võistkond: Peamine õppimine toimus tundides, aga iseseisvat tööd polnud vaja teha.

TTG: (naeravad) See on hea küsimus. Päev enne toimus suurem harjutamine, enne seda õppisime rahulikult, iga nädal paar tundi.

Kadrina meeskond: Tegime eelmise aasta ülesandeid päev kuni nädal enne võistlust. Käisime tunnis. Ettevalmistumine oli pigem füüsiline (naeravad). Oleks võinud põhjalikum olla.

Kadrina naiskond: Päev enne saime teada, et võistleme. Valmistasime 2 tundi ette.

Kadrina vilistlased: Võistlusteks valmistusime koolis käies.

Kuidas võistkond välja valiti?

TTK: Meie seast valiti paremad välja.

Kadrina võistkond: (Johanna) Kristjan küsis minult, kelle me kolmandaks võtame. Ega keegi teine ei tahtnud väga minna ka.

TTG: Meil oli koolis valimine, kes võiksid minna. Meie kolm otsustasime, et võiks selle asja ära proovida ja siin me nüüd oleme.

Kadrina meeskond: Õpetaja pakkus välja. Eelmine aastal võistlesime ka. Mõtlesime, et võtaks sel aastal uuesti osa ja teha paremini.

Kadrina naiskond: Õpetaja soovil, et oleksid ainult tüdrukud võistkonnas. Pakkusime end õpetajale välja.

Kadrina vilistlased: Eile õhtul kell 4 saadeti koolist sõnumi, et peame võistlema tulema. Algselt pidime võistlema järgmisel aastal. Tulime kahekesi, sest üks meie võistlejatest ei saanud sõjaväest välja.

Kellelt kuulsite CADrina üritusest? (Kohalikelt ei küsinud )

TTK: Kool andis teada, et otsitakse meie koolist võistlejaid.

TTG: Õpetajad informeerisid võistlustest.

Kas rahalised auhinnad motiveerivad?

TTK: Abiks on alati, eriti tudengile.

Kadrina võistkond: Natuke ikka.

TTG: Muidugi on, aga tulime ka kogemuste pärast siia. Oleme kõik motiveeritud uusi asju proovima ja kogemusi omandama.

Kadrina meeskond: Raha läheb kõigil vaja, aga meid motiveeris pigem teadmiste omandamine ja tulemus.

Kadrina naiskond: Me arvame, et ikka on. Saab rohkem vajalikke asju osta selle rahaga.

Kadrina vilistlased: Ikka motiveerivad.

On teil noortele nippe jagada, kuidas saada heaks (arvuti)joonestajaks?

TTK: Joonte tegemisest ei piisa, peab oskama ka korrektset tööd teha. Peab harjutama korralikult tegema. Peab olema suur huvi ja kontrollima oma arvutusi. Meil läkski kõige rohkem aega kontrollimise peale.

Kadrina võistkond: Harjutage, F1 on hea command. Õppige teisendama, kasutage abi.

TTG: Kui on väga suur himu, õpi ja tegele sellega iseseisvalt. Harjuta igapäevaselt.

Kadrina meeskond: Käima tunnis kohal ja kuulama. Iseseisvalt peaks ka juurde õppima.

Kadrina naiskond: Harjutama, tunnis korralikult kohal käima, nagu ikka see käib. Sa pead lihtsalt AutoCADi tundma.

Kadrina vilistlased: Mõne jaoks on see piisavalt hea, kui oskad joont teha, aga et võistluseid võita, peab rohkem vaeva nägema iseseisvalt. Peab aega varuma, mõõtma oma kiirust ja täpsust, et neid paremaks teha.

Kas plaanite CADrina 2017st osa võtta?

TTK: Kooli esindajatena me enam ei tule, tulevad uued õpilased, aga eks tulevikus paistab, kas vaatama jõuame.

Kadrina võistkond: Tõenäoliselt. Arvatavasti võtame võistlusest osa ka.

TTG: Kui meie kool osa võtab võistlustest, siis ikka. Seega pakume oma koolile mõtte välja osaleda võistlustel.

Kadrina meeskond: Seda on raske öelda. Eks tulevik näitab, kus keegi on sellel ajal. Võimaluse korral paneme grupi kokku ja tuleme.

Kadrina naiskond: Enne võistlust tekkis mõte küll. Aga võistlemisel on see iseasi, kuidas gruppi kokku saada.

Kadrina vilistlased: Nagu eelnevatel aastatel oleme võistelnud, võtame järgmine aasta ka arvatavasti osa.

Vastasid

Tallinna Tehnikakõrgkool - I koht