Juba avalöögi pärast tasuks tagasi tulla

CADrinal osales ka kultuuriminister Indrek Saar, keda intervjueeris Kadrina Keskkooli meediagrupi õpilane Liisa Vakulenko.

Kas teadsite juba varem, et avapauku lavastab Erni Kask?

Nägin Erni Kaske saalis ja kahtlustasin, et see võib tema abiga tehtud olla.

Kas ürituse jooksul on juba välja tulnud oma lemmikvõistlejad?

Eks ma hoian ikka omadele pöialt. Kohalikud ja ikka Kadrina omad.

Kuidas tärkas teie huvi CADrina vastu?

Minu teadvuses on see üritus juba esimesest korrast peale. Kohaliku lehe ja kohalike juttude põhjal. Selle kooliga on minul ka isiklik suhe, näiteks tütar käib siin koolis. Huvitav oli nüüd siia tulla ja näha ka kohapeal, kuidas siin asi käib.

Kes teid kutsus?

Kooli direktor ja argument oli see, et kuna on merekultuuri aasta ja kultuuriministeerium on selles "süüdi", siis kohal võikski olla kultuuriminister.

Kui teid poleks kutsutud, kas siis oleksite tulnud?

Kes seda teab, kuna tööpäev on mul selline, et tuleb veel Tallinnasse tagasi sõita, siis ei oska öelda.

Mis tekitab tunde siia taas tagasi tulla?

Juba selle avalöögi pärast tasuks tagasi tulla, näha mis järgmine aasta toimub. Iseenesest on ülesande püstitus põnev, just see, kuidas püstitada ülesannet, et oleks seotud merekultuuri aastaga. Ja kuna järgmine aasta on laste ja noorte kultuuri aasta, siis oleks põnev teada, mis teema üritusele tuleb.

Kas see üritus oleks teie jaoks oluline kui te poleks kultuuriminister?

Ja kindlasti, kuna ma olen Kadrina valla elanik. Ja tahan ikka kursis olla.

Kes hoiab teid üritusega kursis?

Ma loodan, et mõnda aega hoiab mind kursis minu tütar.

Millist tuleviku ennustate CADrinale?

Õitsvat.

Indrek Saar