CADrina on mu elu osaks saanud

Keskkonnaminister Marko Pomerants on väga teadlik, mida CADrina enesest kujutab. Põhjusega - ta on ju festivali patroon.

Küsitles Kadrina Keskkooli meediagrupi liige Liisa Vakulenko.

Kas teil on oma lemmikvõistkond?

Minu lemmik on olnud juba eelmisest aastast peale Kadrina kooli naiskond. Neil pole kahjuks veel õnnestunud finaali pääseda, aga sellegipoolest on nad saanud minult auhinnaks ajakirja "Inseneeria". Kingituse mõte on saada noored inseneeriaga kaasa mõtlema ja miks mitte ka tüdrukud. Et miks mitte valida inseneri amet? Vahet ei ole kes joonestab, kas tüdruk või poiss.

Kuidas oli tänavune festival võrreldes eelmise aastaga?

Tegelikult see põhi ja võti on ju samad. Mis tähendab seda, et noored võistlevad. Mis aga on väga äge - kaasatud on ka vilistlased. Näiteks tuukrid, kes on Kadrina Keskkooli vilistlased.

Millal hakkasite CADrina vastu huvi tundma?

Kooli direktori Arvo Pani on see, kes mind kutsus. Põhjus lihtne: ma olen ise inseneri diplomiga. Lõpetasin Tartu Ülikooli 1989. a geoloogiainsenerina. Mul on kaks poega, kes lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli inseneridena. Õppige alati enesele mingi päris amet, millega on võimalik raha teenida.

Kaua olete olnud CADrinaga seotud?

Kui ma hakkan meenutama, milliseid ülesandeid siin on lahendatud, siis alguses oli maja projekteerimine, siis tehti Kadrina järve peale saarele silda. Jalgratast on tehtud, lennukit on ja nüüd siis purjekat. Et viiel korral olen kohal olnud.

Mis tekitab soovi tagasi tulla?

See üritus on mulle elu osaks saanud. Kui tegemist on novembri kuu viimase nädalaga, siis on teada - CADrina on lähenemas. Muuseas, Tartus Ülikooli lõpetamise järel oli mu esimene kodu Kadrinas. Elasin siin 6 aastat. Lapsed on aga lasteaed Sipsiku vilistlased.

Miks on CADrina vajalik?

Me oleme selle juba kõik vist selgeks saanud, et Kadrina kooli säilimiseks on vaja saada ka väljastpoolt õpilasi. Missioon on, et õpilased tahaksidki inseneriks õppida.

Kuhu CADrina tulevikus jõuab?

Oht on muidugi, et korraldajad väsivad. Aga samas on võimalus, et tulevad uued korraldajad ja üritus muutub. Ja see äkki olekski hea variant, et üritus püsiks, kui noored tuleksid peale.

Marko Pomerants

Sa oled siin: Avaleht Uudised CADrina CADrina on mu elu osaks saanud