Kadrina ja Sõmeru koostöö robootikas

Kadrina ja Sõmeru koolid, lasteaiad ja noortekeskused panevad seljad kokku, et üheskoos kasvatada Eesti parimad robootika- ja tehnoloogiaspetsialiste.

Koostöö algas Sõmeru vallavanema Peep Vassiljevi initsiatiivil selleks, et Sõmerul Eesti ja ka Euroopa tipptasemel olevad noored robootikud omandatut põhikooli lõpetades ei kaotaks, vaid tehnoloogiahariduses edasi areneks.

"Hakkan soovitama oma õppureile kindlasti jätkata Kadrina Keskkoolis õppimisega, kus on CADrina konkurss ja tugev reaaltehniline suund," rääkis Vassiljev. Kadrina Keskkooli direktor Arvo Pani lisas, et Sõmeru robootikakogemused kuluvad Kadrinas marjaks ära kasvõi CADrina festivali laiendamisel, mille põhivõistlusele lisandub CADrobot mõõduvõtmine Kadrina rahvamajas.

Kadrina ja Sõmeru robootikaõpetajad ja noortejuhid kohtuvad sügisel Vainupea puhkekeskuses, et koostöö veelgi detailsemaks viia.

Sõmeru noored robootikud

Kirjutas Rein Sikk