Olen 8. klassi õpilane, CADroboticsi peakorraldaja

Esmakordselt CADrina ajaloos toimub ka robootikateemaline ettevõtmine. Nimelt ootavad CAD päeval, 24. novembril Kadrina Rahvamajas huvilisi vaba pääsuga perekesksed robootika töötoad üldnimetusega CADrobotics.

Unikaalne on seegi, et CADroboticsi üks peakorraldajaid on 8. klassi õpilane Anita Algus. Ta oli lahkesti nõus mõnedele küsimustele vastama.

Kes olete, kuidas CADroboticsiga sattusite?

Olen Kadrina Keskkooli 8. klassi õpilane. Olen juba kolmandat aastat meie kooli õpilasesinduses ja asutasin meie kooli esimese minifirma koos nelja teise tüdrukuga.

Mõte CADrobotics korraldada tekkis juba kevadel, kui käisin erinevatel robootika võistlustel, näiteks First Lego League ja Rakke Robootikapäev. Rakke robootikapäeval käies tekkis mul mõte, et kui isegi Rakkel on oma robootikavõistlus, siis miks Kadrinas midagi sellist ei toimu. Kiiresti saigi otsustatud, et see robootika alane ettevõtmine saab toimuma CADrina alaüritusena. Olen CADroboticsi peakorraldaja ja teen selle oma loovtööks, minu loovtöö partner on Hanna-Eliise Liivak, kes on CADroboticsi ajal assistendi rollis.

Mida see üritus endast kujutab?

Üritus on töötubade vormis võistlus. See, et CADrobotics on just selline, et inimene võib tulla siia ette valmistumata, teeb meid Eestis ainulaadseks, kuna igale teisele robootikavõistlusele on vaja ilmuda oma ettevalmistatud roboti ja programmiga. Osalejad tulevad kohale, meie anname neile ülesanded ja nemad asuvad neid lahendama.

CADroboticsil on kokku 6 töötuba. Iga osaleja saab valida 2 omale meelepärast töötuba. Töötubades kirja saadud ajad jms pannakse pingeritta ja selguvad parimad. CADroboticsile teeb avapaugu JJ Streeti tantsurühm.

Kes on CADroboticsile oodatud?

CADrobotics on pereüritus. Sinna võib tulla kasvõi inimene tänavalt. Inimene tänavalt saab seal jooksvalt mõne töötoaga liituda ja natuke rohkem robootika alaseid teadmisi koguda. Kuid peamine sihtgrupp on koolieelikud ja põhikooli esimene aste, nemad said ka end üritusele eelnevalt registreerida.

Mida olulist veel lisada?

Kindlasti soovitan kõigil kohale tulla. Mina ja mu meeskond oleme selle sündmuse korraldamiseks näinud 2 kuud vaeva ja loodame, et see sündmus ei valmista kellelegi pettumust. Samuti sooviksin ka ära mainida selle, et meie üritusele teevad loovtööna kaunistused Getter Volter ja Kristin Pruul. Olen ka neile meeletult tänulik.

PS. Siit saab vaadata pilte meie First Lego League'l käimisest.

Anita Algus

Küsitles Rein Sikk

Sa oled siin: Avaleht Uudised CADrina Olen 8. klassi õpilane, CADroboticsi peakorraldaja