Tunnen rõõmu, kui Eesti majandus on saanud Kadrina vilistlastest insenere

CADrina patroon, Riigikogu liige Marko Pomerants mõtiskles CADrina veebi palvel CADrina mõtte ja mõttekuse üle.

"CADrina korraldamise mõttekuse osas saab olla mitu lähenemist.

Koolipoolne huvi on kindlasti teadvustada Kadrina Keskkooli ühte eripära, võimalust omandada gümnaasiumistaadiumi vältel inseneritöö algteadmised. Palju selliseid noori põhikooli lõpuks üleüldse on, kes teavad, kelleks nad saada tahavad, pole teada. Mina teadsin alates kuuendast klassist, et tahan saada geoloogiainseneriks. Sain. Oletame, et neid teadjaid on.

Mina ettevõtmise patroonina tunnen rõõmu, kui Eesti majandus on saanud omale Kadrina keskkooli vilistlastest insenere, kes majanduses lisaväärtust suudavad luua. Eriti tore, kui see toimub me oma maakonnas. Esimene eesmärk pole vastuolus teisega. Kui mõlemad asjad juhtuvad on eriti hästi. Aja jooksul on joonestatud maju, jalgrattaid, lennukeid, vormeleid ja sildu. Lendur ja sillaehitaja kõlavad samuti kenasti. Nii, et inspiratsiooni elukutse valikuks peaks CADrinal osalenud noored olema saanud küll."

Marko Pomerants

Sa oled siin: Avaleht Uudised CADrina Tunnen rõõmu, kui Eesti majandus on saanud Kadrina vilistlastest insenere