Kadrinasse keskkooli - minna või mitte?

Minu nimi on Pilleriin ja olen Ferdinand von Wrangelli Roela Lasteaed-Põhikooli õpilane ja käisin vahetuses Kadrina Keskkoolis.

Põhjuseks oli see, et kavatsen peale põhikooli minna just Kadrina kooli õppima ja tahtsin esmalt tutvuda ja uusi kogemusi saada.

Minu esimene päev koolis oli väga hirmus. Tulen ise väikesest koolist ja suures koolis oli tihti väike paanikahoog! Mul aidati leida klasse, tutvustati kooli ja inimesi.

Esimestel päevadel tahtsin väga koju. Ei, mitte sellepärast, et keegi oleks minuga halvasti käitunud. Lihtsalt see hirm, mis oli, tekitas sellise tunde.

Olin Kadrina koolis 8.a klassi õpilane. Seal oli kõik teisiti! Mulle meeldis, et koolis oli puhvet, kus sai vajadusel keha kinnitada. Õpilased minu klassist rääkisid minuga, aitasid mind. Mind koheldi väga hästi. Erilise tähelepanu paneksin selle kooli õpetajatele. Kõik need õpetajad, kellega mul tund oli, olid nii toredad! Jälgisin nende tööd ja suhtumist. Minul olid kõik õpetajad lemmikud.

Inimesed koolis olid ka väga toredad. Mulle ei öeldud kordagi midagi halvasti ja ma ei pidanud tundma, et ei ole oodatud. Viimasel päeval koolist lahkudes, olin ma lausa pisarates, sest mul oli väga-väga kahju sealt ära minna.

Minu eesmärk vahetusõpilasena läks korda. Olen tänulik selle võimaluse eest ja kasutan seda kindlasti veel. Selleks, et märgata oma inimesi ja kui hea nende keskel on, tulebki käia pisut eemal.

Kui oled keegi, kes soovib minna vahetusõpilaseks, aga kahtled… Siis ütlen - tee seda kindlasti! See on seda väärt!

Pilleriin koos Kadrina klassiõdedega   VeniVidiVici

Tekst: Pilleriin Jõepera

Sa oled siin: Avaleht Uudised Inimesed Kadrinasse keskkooli - minna või mitte?