Kadrina Keskkool teadusfestivalil

12. ja 13. aprillil toimunud teadusfestivali žüriile saadetud tööde hulgast valiti välja kolm Kadrina Keskkooli uurimistööd: Annika Viiksaare "Kadrina Keskkooli õhu mikrofloora ning selle sõltuvus ruumide suhtelisest õhuniiskusest ja õhutemperatuurist", Krislin Mägi "Avaliku ruumi keelsus: Vikerraadio eesti keele alased saated" ja Kristel Rannala "Ajakirjanik Rein Siku isikustiil".

Tüdrukud tutvustasid oma töid stendiettekannetega ja nende uurimuste kokkuvõtted on avaldatud kogumikus "Õpilaste teadustööde riikliku konkursi kogumik 2018".

Õpilaste teadusfestival toimus niisuguses formaadis neljandat korda, sellel aastal Tartus Eesti Rahva Muuseumis. Oli tore vaadata, mida põnevat teavad ja on uurinud algklasside lapsed, sai osaleda töötubades, õpetajatel oli võimalus osaleda seminaridel, jälgida põnevat lavaprogrammi, kus esinesid teadlased, ettevõtjad ja toimusid teadusetendused. ERMi külastas kahe päeva jooksul üle kahe tuhande teadushuvilise õpilase.

Osalejatele oli ERMi näituste külastus tasuta või soodushinnaga.

Festivali õnnestumisse andis panuse ka 10. klassi õpilane Brigitta-Maria Vakaljuk, kes töötas seal vabatahtlikuna.

Annika Viiksaar   Krislin Mägi žürii liikmega
Kristel Rannala (vasakul)   Annika Viiksaar žürii liikmega