ENTRUM 2015

Meie kooli õpilased osalesid Eesti Energia poolt ellukutsutud üleriigilisel koolinoorte ettevõtlikkusideede konkursil ENTRUM 2015.

Mõlemad meeskonnad - IteViridis ja Team SolarCase - jõudsid oma start-up'idega Virumaa superfinaali, mis toimus 11. aprillil Tartu Ülikooli Narva Kolledžis.

5. mail Sillamäe Kultuurikeskuses aset leidnud ENTRUM Virumaa auhinnagaalal esitati IteViridis kategoorias "Elustiil" parima start-up'i nominendiks. Seekord jäädi teiseks.

IteViridis toodab reklaamiagentuuridest pärit kasutatud PVC materjalidest (vanad reklaamplakatid ja -bännerid) spordi-, ranna- ja meigikotte. Kotid on veekindlad ja vastupidavad ning seestpoolt vooderdatud.

Liikmed: Karoliina Liivak, Maris Kerov, Maria Elisabeth Bremen, Annabel Bremen

IteViridis

Team SolarCase arendab telefoni ümbrist, mis on kaetud päikesepatareidega ning mille abil saab telefoniakut laadida päikeseenergia abil.

Liikmed: Ave Alas, Karolina Orav, Leanika Vetka (Kadrina Keskkool);
Andreas Preisfreund, Sten Eric Nirgi, Magnus Vainumäe (Rakvere Reaalgümnaasium)

1/2 Team SolarCase'ist

ENTRUM Virumaa hooaja alguses startis programmiga pea 400 Ida- ja Lääne-Virumaa koolinoort, kellest superfinaali jõudis 110 õpilast 30-st erinevast start-up'ist: Lääne-Virumaalt 74 noort 17 start-up'iga ning Ida-Virumaalt 36 noort 13 start-up'iga. Enim ideid oli info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonnast, kus kokku oli 17 ideed. Elustiili valdkonnas võistles 8 ning inseneeria, energeetika ja põlevkivi valdkonna 5 ideed.

Sa oled siin: Avaleht Uudised Konkursid ENTRUM 2015