Üle-eestiline linnuviktoriin

Kolmapäeval, 20. aprillil toimus Tartu Ülikooli loodusmuuseumis üle-eestiline linnuviktoriin, kus selgusid parimad noored linnutundjad.

Kokku osales 26 võistkonda ja 75 õpilast. Võisteldi kahes vanuseastmes: 6.-7. klass ning 8.-9. klass. Vastata tuli nii kirjanduse põhjal koostatud küsimustele kui ka pidid ära tundma linnuliike välimuse, laulu ja häälitsuste järgi.

Nooremas vanuserühmas (6.-7. klass) võitis III koha Kadrina Keskkooli 7.b klassi võistkond "Kuldsed tihased" (Luise Grethen Nirgi, Kirke Jäetma, Karmen Tamm). Õpilasi saatis ja juhendas õpetaja Eve Kanger.

Pärast viktoriini toimus kõigile osalejatele ekskursioon Tartu Ülikooli loodusmuuseumi uuel püsinäitusel "Maa. Elu. Lugu".

Linnuviktoriini korraldas Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed. Auhindadega toetasid Eesti Ornitoloogiaühing ja MTÜ Loodusajakiri.

"Kuldsed tihased"   Ekskursioonil TÜ loodusmuuseumis
Sa oled siin: Avaleht Uudised Konkursid Üle-eestiline linnuviktoriin