Goldbergi võistlus

Lugu sellest, kuidas meie kooli poisid käisid Tallinnas fantaasiamasinat kokku panemas.

Kadrina Keskkooli 8. ja 9. klassi noormeeste võistkond koosseisus Magnar Kaegas, Mario Kang, Rihard Laisaar, Reio Opromei ja Kristjan Pärnamäe osales 4. novembril Tallinna Kultuurikatlas Goldbergi masina ehitamise võistlusel. Võistluse korraldaja Tallinna Tehnikaülikool kingib projekti "100 sammu inseneerias" raames Eesti Vabariigile 100. sünnipäeva puhul inseneeria-alaseid tegusid, võistlus oli üks "sammudest".

Goldbergi masin on seade, mis koosneb lülidest, mis panevad teineteist tööle. Eesmärgiks oli valmis ehitada masin, mis töötab täpselt 30 sekundit. Meie masin mõõtis välja 26,1 sekundit ja saavutasime oma tulemusega auväärt 4. koha üheksa osaleja seast üle Eesti. Täpseima tulemuse saavutasid noored Kehrast - nende leiutis eksis vaid 0,1 sekundiga. Heameelt teeb see, et me üldse aja kirja saime. Nimelt nii mõnegi teise võistkonna kätetöö kippus tõrkuma.

Võistlusel osalemine oli hea võimalus tutvustada ilmarahvale Kadrina kandi inseneeria-alaseid tegemisi. Tutvustasime kohalolijatele CADrina võistlust. Paadikese, mis oli osa meie masinast, purjedekski oli just CADrina logo.

Ehitamiseks kulus palju aega ja materjali. Aega küll kuskilt juurde ei saa, aga materjaliga aitasid AS Viru Talutehnika, Aru Grupp AS ja HAKA Plast. Kristjan Pärnamäe vanemad andsid järelhaagise seadeldise vedamiseks ja Kadrina Keskkool transpordi ning osalemisvõimaluse.

Meie osalemist võistlusel saab üle vaadata SIIN või YouTube'is. Masinat tutvustame klipi 49. minutil, võistlus ise algab 2 tunni ja 31 minuti pealt.

Kadrina Keskkooli võistkond . Kadrina Keskkooli võistkond - 4 koht

Kirjutas Reio Opromei, 9.a klass