Solistica 2017

Saaremaal Kuressaare Gümnaasiumis toimunud üle-eestilisel noorte lauljate konkursil Solistica 2017 võitis Henry Erenbus oma vanuserühmas esikoha.

Solistica on noorte lauljate üleriigiline konkurss Saaremaal, Kuressaares. Võistlusele pääseb vaid demovooru kaudu. Solistica 2017 demovooru registreeris end 185 noort lauljat. Lõppvõistlusele valiti professionaalse žürii poolt 55 solisti, nende hulgas kaks õpilast Kadrina Keskkoolist - Henry Erenebus ning Regina Sundejeva.

Finaalvõistlus toimus 27.-28. jaanuaril Kuressaare Gümnaasiumis. Lauljad võistlesid kolmes erinevas vanusegrupis: 4.-6. klass, 7.-9. klass, 10.-12. klass. Neid hindas professionaalne 7-liikmeline žürii koosseisus: Mikk Targo, Sirje Medell, Karl Madis, Marvi Vallaste, Mick Pedaja, Kati Laev, Susanna-Reti Räim.

7.-9. klassi vanuserühmas võttis mõõtu 18 noort lauljat ning Kadrina Keskkooli 9. klassi õpilane Henry Erenbus saavutas kõrgetasemelises konkurentsis 1. koha ning pälvis suuri kiidusõnu žüriil iikmete poolt.

10.-12. klassi vanuserühmas võttis osa 21 noort lauljat ning Kadrina Keskkooli 11. klassi õpilane Regina Sundejeva saavutas ülitugevas konkurentsis 7. koha ning pälvis žürii liikme Kati Laeva eripreemia "Julge esituse eest" ning Tallinnas asuva erahuvikooli Meero Muusiku eripreemia "Silmapaistva esituse eest".

Henry Erenbus Regina Sundejeva

Konkursi info: Solistica 2017