Iirimaal Utoopiat otsimas

Juba kolmandat korda õnnestus Kadrina Keskkoolil saada toetust Euroopa Liidu haridusprogrammist Erasmus+ (varem Comenius), mis toetab vastastikust õpet ja kogemuste vahetamist üldhariduskoolides.

Seekord on kolmeaastase projekti nimeks EU-topia ja noorte pilk on suunatud tulevikku. Mõned näited: Millised võiksid olla tuleviku Euroopas kõneldavad keeled? Millist sotsiaalmeediat meil vaja oleks? Milline võiks olla töö ja puhkuse suhe ideaalses ühiskonnas? Töö projekti teemadega saab toimuma nii netipõhiselt kui silmast silma kohtumistel ja selles osalevad huvilised 10. ja 11. klassist.

Esimene kokkusaamine oli talvisel Iirimaal 20.-24. jaanuaril, kus Kadrinast käis 4 õpilast ja 3 õpetajat. Kuigi kõige meeldejäävam osa reisist oli kahtlemata Iiri, Itaalia, Portugali, Saksa ja Türgi eakaaslastega suhtlemine, võlus kõiki ka roheline saar ise.

11. klassi neiud Iiri võõrustajatega   Erasmus+

Tekst: Merike Sikk, inglise keele õpetaja