Linnuvaatluspäev Eru lahe ääres

Laupäeval, 11. aprillil sõitsid LOTE õppesuuna õpilased, õpetajad ning teised huvilised Eru lahe äärde Pärispea poolsaarele linde vaatlema.

Tegemist oli Läänemere Projekti (BSP) kevadiste linnuvaatluste programmiga. Ilm oli vaatlusteks soodne - tuulevaikne ja mõnusalt soe. Vaatlejaid oli päris palju, 25 õpilast 6.-12. klassist ning neli õpetajat.

Loodushuvilisi kostitasid teemaalaste teadmistega linnuvaatlusentusiastid Eru lahe Rannarahva Seltsist eesotsas Linda Metsaoruga, kes hämmastasid seltskonda oma kiirete hinnangutega lindude arvukuse kohta. Ei möödunud poolt minutitki, kui uude vaatluskohta saabudes olid neil kõik ligi 200 suur-laukhane juba kokku loetud.

Külastati ka linnuvaatlustorni Viinistu lähistel, kus õnnestus kohata merikotkast, kes oli tõenäoliselt saagijahil, ning jälgida toredat kühmnokk-luikede pulmatantsu ja isaslindude rivaalitsevat käitumist. Vaatluste käigus oli õpilaste vahel tööjaotus erinevate linnuliikide jälgimiseks, mille tulemusena saadi juhendajate abiga lõppraportisse märkida 26 erinevat linnuliiki, kokku 1343 isendit.

Külastamata ei jäänud ka Mandri-Eesti põhjapoolseim punkt - Purekkari neem, kus tehti mälestuseks ühine grupipilt. Fotograafiks oli seekord Darja Kamenshchikova 11. klassist.

Juhendaja Linda Metsaorg   Linnuvaatlustoruga vaatamas
Linnuvaatlustoruga vaatamas   Suur-laukhane parv ülelennul
Linnuvaatlustorn Viinistu lähistel   Matk Purekkari neeme tippu
Mandri-Eesti põhjapoolseimas punktis   Purekkari neeme rändrahnul