Jääaja kingitus Viitna

Esmaspäeval, 14. septembril osales 9.a klass Keskkonnaameti poolt pakutavas õppeprogrammis "Jääaja kingitus Viitna".

Õppepäeva läbivaks teemaks oli mandrijäätumine ning jää tuleku ning minekuga seniajani maastikupildis jälgitavad jäätekkelised pinnavormid ning kivimürakad - rändrahnud.

Programmi esimene osa toimus Lahemaa rahvuspargi looduskeskuses Palmses, kus tutvustati sealse ekspositsiooni najal mandrijää mõjudega kaasnenud pinnavormide kujunemist Lahemaal ja Põhja-Eestis. Õpilased uurisid erinevaid kivimeid, mida mandrijää meile tõi, lahendasid ekspositsiooni kaudu töölehte, millest said teadmisi erinevate liikide ja inimasustuse tekkimisest peale jää minekut.

Programmi teine osa toimus Viitna maastikukaitsealal, kus retke käigus ümber vähetoitelise Viitna Pikkjärve tutvuti ooside, mõhnade ja sulglohkudega otse looduspildis. Õpiti tundma sealset elustikku, selle seoseid pinnasega.

Mõtestati lahti seoseid inimtegevuse ja Viitna pinnavormide ning järvede ökoloogilise tasakaalu säilimise vahel.

Õpilased lahendavad  matkal töölehte   Jääajatekkeliste pinnavormide ülesanne

Õppepäeva viis läbi keskkonnahariduse spetsialist Krista Kingumets. Õpilasi saatsid aineõpetajad Eve Kanger ja Kirsti Kasemets.

Oli õpetlik ja tore sügispäev!

VAATA VEEL PILTE

Loe lisaks: Keskkonnahariduse võimalustest Eestis