Kadrinlased uurisid Euroopa põllumajandust

5.-11. oktoobrini olid Fuldas Saksamaal juba kolmandat korda koos Erasmus+ projektis EU-topia osalevad noored, sh ka 5 Kadrina Keskkooli õpilast (Johanna Angela Bremen, Margit Kerov, Karmi Pikkma, Janno Jaagumets, Kristjan Laugesaar) ja 3 õpetajat.

Lisaks võõrustajatele kohtuti seal heade sõpradega Portugalist, Itaaliast ja Türgist (partnerid Iirimaalt jõudsid kohale nädal hiljem).

Seekordse kohtumise teema oli meid ümbritsev keskkond ning iga maa tutvustas probleeme ühes valdkonnas - näiteks meie ülesanne oli uurida olukorda Euroopa põllumajanduses ja metsanduses. Et aga projekti teema EU-topia vihjab tulevikuühiskonnale, siis üritasid noored parimaid tänaseid näiteid ja säästlikke lahendusi vaagides Euroopa tulevasest keskkonnast pilti luua. Sündinud plakatitel ei tulnud pöörastest ideedest puudust!

Nagu ka varasematel kokkusaamistel, oli kavas ka palju silmaringi avardavaid ettevõtmisi. Külastasime Saksamaa tuntuima orgaanilise limonaadi Bionade tootjatehast, matkasime väga meie Viru Raba meenutavas Schwarzes Moor'is keset Rhöni mägesid ja imetlesime romantilist Schlitzi linnakest, mille kindluse torn jõuludeks punase kangaga kaetakse ja niimoodi, Guinnessi rekordiraamatut uskudes, maailma suurimaks jõuluküünlaks ehitakse. Sõitsime kastiautos 20 kilomeetrit 800 meetri sügavusel Merkersi soolakaevanduses, nähes seal nii saali, kuhu Natsistlik Saksamaa 250 tonni kulda ja ligi 500 tonni röövitud kunstiteoseid peitis kui nautides suurimas maa-aluses kontserdisaalis lummavat lasershow'd. Endises USA sõjaväe piiripunktis Point Alphas Saksamaa keskele tõmmatud piiri ja selle järk-järgulise kindlustamise lugu kuulates sai aga kõigile väga elavalt selgeks külma sõja õhustik ja selle traagika esmajoones Saksa inimestele.

Enne kojusõitu tegime tutvust ka Frankfurtiga, kus meie giidiks oli eelmisel aastal Kadrina Keskkoolis vahetusõpilaseks olnud Marie Friedrich. Kuue riigi õpilaste-õpetajate järgmine kokkusaamine on veebruaris Kadrinas.

Meie kokkusaamisest ilmus lugu ka kohalikus ajalehes, kust pärineb ka foto.

Kadrina koolinoored Saksamaa ajalehes

VAATA PILTE

Kirjutas Merike Sikk, projekti koordinaator

Sa oled siin: Avaleht Uudised Õppetöö Kadrinlased uurisid Euroopa põllumajandust