Kogukonnapraktika abiturientidele

Neli Kadrina Keskkooli lõpuklassi õpilast osales kogukonnapraktika programmis.

Kogukonnapraktika programmi algatas Eesti Mittetulundus- ja Sihtasutuste Liit (EMSL). See on haridusprogramm, milles noored tutvuvad vabaühendustega, et paremini mõista nende organisatsioonide ühiskondlikku rolli, tegevust ja igapäevatöö korraldust.

Praktika pakkumise võimaluse 9 abituriendile - 4 Kadrina Keskkoolist ja 5 Rakvere Gümnaasiumist - sai ka MTÜ Neeruti Selts. See on hea võimalus tuua noored kodukogukonnale lähemale, tutvustada neile 14 aastat Kadrinas tegutsenud organisatsiooni.

29. septembrist 30. novembrini 15 õppetundi sisaldavad nii tutvumist vabaühenduse bürokraatia- kui ka meelelahutuspoolega. Neeruti Seltsi põhitegevus on küll looduse vahendamine, kuid palju muid tegevusi ei ole vähemtähtsad. Noored tutvusid Neeruti loodusradadega ja Kadrina kultuurilooga. Loodustoa eksponaatide kollektsioon täienes taimeherbaariumiga.

Lihtsad tegevused andsid noortele uue elukogemuse, et mõista võimalust ka tulevikus vabatahtlikult tegutsedes panustada ühiskonnaellu.

Taimeherbaariumi koostamine   Madi puhketalus lõunalauas
Õppetund Neeruti Seltsi loodustoas   Pidulik lõpetamine