Erasmus+ Kadrinas

Eelmisel kuul, 16.-20. veebruaril võis Kadrina Keskkoolis märgata palju võõraid nägusid.

Seoses järjekordse rahvusvahelise projektiga (Erasmus+) külastasid meid õpilased Saksamaalt, Portugalist, Itaaliast, Iirimaalt ja Türgist. Neile olid end kaasa sokutanud ka õpetajad.

Koos sai külastatud mitmeid Eesti huvitavaid turismiatraktsioone, mille hulgast võib välja tuua näiteks Tartu Teaduskeskuse AHHAA, Tallinna vanalinna ning ka Rakvere linnuse, mille külastamine igale läänevirumaalasele justkui kohustuslikuks on saanud.

Viis päeva ei möödunud mitte sugugi ainult lusti ja lillepeoga. Kõigi projektis osalevate riikide õpilased nägid palju vaeva ning koostasid kokkutuleku ajaks mitmeid ettekandeid ning valmistasid ette lausa keeletunde, et õpilased saaksid tutvuda erinevate kultuuride ja keeltega. Koolis jaotati õpilased erinevatesse rühmadesse, kellele anti erinevad ülesanded ning pärast paari tundi rahvusvahelist koostööd valmisid imelised ettekanded.

Päev enne külaliste ärasõitu toimus hüvastijätupidu Palmse kõrtsis, kus söödi Eesti rahvuslikke toite ning tantsiti rahvapäraseid seltskonnatantse, mis oleks olnud võimatu ilma ansamblita Lahemaa Rahwamuusikud. Sellist tüüpi pidu oli hea viis tutvustamaks Eesti rahvakultuuri ja näitamaks, et eestlased on tantsu- ja laulurahvas.

Mina, samuti projektis osalev õpilane, jäin kokkutulekuga Kadrinas väga rahule. See oli minu kolmas selletaoline rahvusvaheline projekt ning olen tänu nendele projektidele leidnud sõpru lisaks Erasmus+ osalevatest riikidest veel ka Inglismaalt ning Poolast. Mul on üüratult palju häid mälestusi, mis meenuvad seoses nende projektidega. Ilma sealt saadud kogemusteta ei oleks ma nii suhtlemisaldis ega tolerantne erinevate kultuuride ning inimeste suhtes.

Maikuus lendame koos teiste projektis osalevate õpilastega Portugali, kus leiab aset järgmine Erasmus+ kokkusaamine ning see tõotab tulla samuti põnev.

Kui oled kooliõpilane ja sul avaneb võimalus osaleda säärastest projektidest, siis loodan, et eespool loetud jutt sind ei hirmutanud, vaid just julgustas ja innustas kaasa lööma.

Erasmus+ Kadrinas   Tartu vanalinnas
Altja rannas   Palmse kõrtsis