Köögiviljakampaania

Kampaania "Amps aiast" kestis 12. septembrist kuni 02. oktoobrini, millest võttis aktiivselt osa kooli 3.d klass.

Meie lapsed söövad liiga vähe kodumaiseid puu- ja juurvilju. Projekti eesmärk oli selgitada, miks on neid vajalik rohkem süüa ja milleks nad kasulikud on.

10. klassi õpilased rääkisid endi toitumisharjumustest, esitasid toreda video ning selgitasid, miks me eelistame eestimaist toitu. Juurvilju võime ju krõmpsutada toorelt või süüa toorsalatina, aga ka aurutada, keeta, küpsetada, grillida. 3.d klassijuhataja Liina valmistas igaks hommikuks erinevate maitsetega joogid (kurgiviilude, marjade jms) õpilastele joomiseks ning see on saanud harjumuseks. Lapsevanemad on kampaaniaga tõsiselt haaratud, selgub tagasiside lehtedelt. Kodudes tehakse rohkem toite juurviljadest. Tuuakse näksimiseks õunu, porgandeid, kurke. Maitsvad on kuivatatud juurviljade laastud, ka punapeeti söödi selliselt isuga. Kõikidest üritustest on tehtud fotod või videod. Sisuka ja lastepärase ettekande maailma viljadest tegi keemiaõpetaja Liina. Väga huvitavad on pildid puu- ja juurviljadest, mis on natuke naljakad.

Kuna liikumine on tervise alus, siis käidi klassiga Muuksis. Ka meie koolis on õpilasi, kellel on laktoositalumatus lehmapiima suhtes. Nendele soovitatakse juua kitsepiima, mis on rammusam ja imendub maos aeglasemalt ning ei tekita kõhulahtisust ega pikaajalisi seedevaevusi. Seepärast otsustasime külastada ka Hõbeda kitsefarmi, sest üks lapsevanem on seal osanik.

Õpilased tegid ise mitu uut lauamängu, mida huviga mängitakse.

Sõnum kogu koolile - söögem rohkem kodumaiseid köögivilju.

Vestlus köögiviljade kasulikkusest Esitlus toitumisharjumustest
Amps aiast   Veel üks amps

Kirjutas Tiina Miilpalu, kooliõde.

Sa oled siin: Avaleht Uudised Õppetöö Köögiviljakampaania