Terviseprojekt Amps aiast

Septembrikuus võtsid 3.d klassi õpilased osa terviseprojektist "Amps aiast"'. Eesmärk oli selgitada õpilastele, miks on puu- ja juurviljade söömine vajalik ning kasulik.

Projekt algas kümnenda klassi õpilaste Birgiti, Caroline ja Anna Elisabethi ettekandega, kus tüdrukud rääkisid oma toitumisharjumustest ning puu- ja juurviljade söömise vajalikkusest. Samuti tõi kooliõde Tiina meile erinevaid aiasaadusi maitsta.

3.d klass väga vaimustus projektist ning kaasas koheselt lapsevanemad. Iga päev ootasid meid vahetundidel erinevad kodumaised puu- ja juurviljad nii kuivatatud, marineeritud kui ka värskel kujul. Õpetaja Liina valmistas igal hommikul erinevate maitsetega veejooke.

Toimus ka klassisisene fotokonkurss "Amps aiast", millest enamus õpilasi osa võtsid ning mõni ikka mitmete fotodega.

Keemiaõpetaja Liina tutvustas klassile välismaiseid puu- ja juurvilju, kus selgus, et nii mitmedki saadused olid elevust tekitavad ning tuli tahtmine neid proovida.

Tervislik eluviis ei seisne üksnes puu- ja juurviljade söömises. Oluline on ka teada, kuidas meie söök toidulauale jõuab. Selleks käis 3.d klass Hõbeda kitsefarmis, kus sai proovida kitse lüpsmist, toita ja paitada neid ning proovida kitsepiima ja -juustu.

Projekti lõpetuseks toimus klassiõhtu, mille teemaks oli "Tervislik toitumine" ning iga laps pidi olema mõne puu- või juurvilja kostüümis. Klassiõhtul arutleti projektis õpitu üle, mängiti erinevaid liikumismänge ning maitsti erinevaid koduseid tervislikke näkse, millest laud oli lookas. Klassiõhtut külastas ka vallalehe "Kodukant" ajakirjanik Rein Sikk, kes meie ettevõtmisi ka lehes kajastab.

Projekti eesmärk sai kindlasti täidetud. Õpilaste jaoks sai puu- ja juurviljade söömine veelgi omasemaks ning siiani on klassis võimalik erinevaid saadusi hamba alla pista.

Amps aiast   Vestlus välismaistest viljadest
Hõbeda kitsefarmis   Klassiõhtu ühispilt