Pakume tööd: Kadrina Keskkool ootab uuest õppeaastast oma meeskonda füüsika- ja saksa keele õpetajat Loe edasi...
Toggle Bar

Külas päästjatel

Reedel, 9. detsembril külastas 2.c klass Kadrina valla päästeteenistust. Vabatahtlikud päästjad Raido Nagel ja Lembit Liiv tervitasid õpilasi juba õues.

Edasi näitas Raido Nagel õpilastele õppevideot tule kiirest levikust. Lembit Liiv näitas seina ääres seisvat Undla valla vabatahtlike tuletõrje lippu, mida kasutati 1924. aastal.

Päästjad tutvustasid esmaseid tulekustutusvahendeid: pulbertulekustutit, väikest tuletõrjekraani, kasti liivaga, anumat veega, tulekustutusvaipa ning improviseeritud tulekustutusvahendeid, nagu riided, muld jne.

Mehed rääkisid suitsuandurist kui heast abimehest kodudes. Veel sai proovida tuletõrjuja varustust. Igaüks sai pähe tuletõrjuja kiivri, ronida päästeameti autosse ja näha erinevaid töövahendeid tule kustutamiseks, ruumi sisenemiseks. Eriti vahva oli tuletõrjuja luud, millega kulupõlengut ohjatakse, juhul kui masin sündmuskohale minna ei saa.

Lembit Liiv ja Raido Nagel tuletasid õpilastele meelde, et igaüks saab tuleõnnetust ära hoida. Külastuse lõpetas päästeauto sireen. Aitäh tublidele meestele!

Kirjutas Rita Rammo, klassiõpetaja; pildistas Merle Kärdla, klassiõpetaja

Sa oled siin: Avaleht Uudised Õppetöö Külas päästjatel