Kokkuvõte emakeelepäevast

1. ja 2. kooliastme lapsed kohtusid lastekirjanik Ilmar Tomuskiga, 2. ja 3. kooliastmel olid aulatunnid Keiti Vilmsiga ehk Säutsupääsukesega.

Keskkooliklasside võistkondadel oli päevateemaline mälumäng Kuldvillak. Võitis 11. klassi reaalsuuna kaheliikmeline võistkond - Mari Miilpalu ja Janno Jaagumets.

Vikerraadio e-etteütlust kirjutas 16 õpilast ja üks õpetaja.

Klassides murti emakeeletunnis päid parima kultuuriuudiste tundjate väljaselgitamiseks.

Kui Keeletegu 2016 valimise võitja otsustaksid Kadrina gümnasistid, siis saaks preemia "Eesti kohanimeraamat" Keiti Vilmsi ja Eesti Keele Instituudi keeleklippide ees (andmed 97 hääletaja kohta). Žüriide otsused teatatakse 17. märtsil.

4.-6. klassi õpilastel oli kauni käekirja võistlus - "Ilusasti emakeelest".

Näitusi ja infonurki oli siin ja seal.

Sümboolne on, et riigi emakeeleolümpiaadi tulemused kuulutatakse välja just 14. märtsil. Kadrinasse tuli väga hea uudis: Hugo Prints, 11. klassi õpilane, võitis uurimistöövooru.

Emakeelepäeva avamine   Kohtumine Ilmar Tomuskiga
E-etteütluse kirjutamine   Kohtumine Keiti Vilmsiga