FIRST LEGO League Junior

02. aprillil toimus Tallinnas Sparta Spordikeskuses FIRST LEGO League Junior robootika näitus "Loomade hullus".

Üritusest võtsid osa 3.d klassi õpilased Kätriin Kotiesen, Miia Johanna Nukk, Inger Rummo, Karl-Martin Sirp, Laur Lepik ja Robin Vasemägi.

3.d klassi õpilased FLL Jr. üritusel

FIRST LEGO League Jr. on Ameerikas käivitatud rahvusvaheline "käed-külge" teaduse- ja tehnoloogia populariseerimise programm lastele, kus eesmärk on luua mittevõistlev õpikeskkond.

Sel aastal keskendus näitus mesilastele ja nende vajalikkusele. Meeskonnal tuli uurida üht reaalelulist probleemi. Probleemi valimisel oli tingimus, et loom peab elama mesilasega samas elupaigas. Meie valisime oma loomaks lendorava, kelle kohta tuli meil teha põhjalik uurimistöö. Saadud teadmiste põhjal disainisime ja ehitasime LEGO klotsidest liikuva mudeli ning tegime plakati, mida tuli näitusel ka esitleda.

FIRST LEGO League Jr. näitusel saime palju kiita ning meid kutsuti järgmisel aastal põhivõistlusele osalema.

Õpilasi juhendasid Holger Bremen ja Liina Suurkivi.

Kirjutas ja pildistas Liina Suurkivi, klassiõpetaja

Sa oled siin: Avaleht Uudised Õppetöö FIRST LEGO League Junior