Koolinoored otsisid Euroliidu mõtet

Kas olete mõelnud, mida Euroopa Liit teile tegelikult tähendab? Mis ootused teil Euroopa Liidule tulevikuks on?

Just nendele küsimustele palusid Kadrina Keskkooli 10. ja 11. klassi noortel vastata Erasmus+ projekti "EU-topia+" partnerid.

Oma vastused kirjutasid Kadrina noored kollastele tähekestele ning need leiavad oma koha Saksa, Itaalia ja Portugali noorte mõtete kõrval Fuldas Saksamaal.

Sealsed noored olid ühisettevõtmise algatajaiks, osaledes sel moel liikumises "Pulse of Europe"“ (Euroopa pulss), mis on tekkinud vastukaaluks levivale paremäärmuslusele ja mille üheks juhtmõtteks on: "Keskendugem sellele, mis meid liidab, mitte sellele, mis lahutab."

Enne Saksamaale jõudmist saab Kadrina noorte mõttekilde lugeda koolis B-korpuse II korruse stendilt. Tulge tutvuma!

Euroopa Liidu mõtet välja mõtlemas

Kirjutas ja pildistas Merike Sikk, projektijuht