Let's Tune in to Europe

Küllap teate, et meie kool osaleb 2016.-2018. aastani Erasmus+ rahvusvahelises muusikateemalises projektis "Let's Tune in to Europe".

See projekt ühendab kuut riiki: Lätit, Eestit, Poolat, Hispaaniat, Bulgaariat ja Itaaliat. Projekti põhieesmärgiks on tutvuda nii enda kui partnerriikide rahvamuusikaga ning luua ja mängida muusikat.

3.-7. aprillini toimus projekti esimene õpilaskohtumine Hispaanias, kus osalesid Kristjan Pärnamäe, Anette Traus ja Gerda Jamsja 8.a klassist ning õpetajad Kaire King ja Elene Altmäe.

Meid võeti soojalt vastu Hispaania väikeses linnakeses Zalamea de la Serenas, mis asub Lõuna-Hispaanias Badajozi provintsis. Zalamea on 4000 elanikuga linn, mida kohalikud ise hellitavalt küll ainult külakeseks kutsuvad. Tänu iga riigi poolt ettevalmistatud esitlustele saime teada palju silmaringi avardavat just muusika kohta, kuid samas andis teistest kultuuridest inimestega koosviibimine teadmisi erinevate maade traditsioonidest, kommetest, söögist ja keelest. Ühel õhtus astus iga kool üles 10-minutilise esinemiskavaga. Siis nägid ka kohalikud nii kaerajaani ja kuulsaid Bulgaaria tantse, kui neile juba tuttavat flamenkot. Koos käidi Trujillos ja Cordobas, tutvuti kohalike vaatamisväärsustega ja veedeti koos aega.

Enne Hispaaniasse minekut hoiatas nii mõnigi minu tuttav mind selle eest, et minu ja kohalike vahele võib tekkida keelebarjäär, mistõttu on raske sõlmida tutvusi ja sõprust. Zalameas elavad noored ja minu võõrustajad tõestasid aga vastupidist. Kui ei leitud õiget väljendit, suutis kehakeel ning ka Google'i tõlge appi tulla ja mitte ükski mõte ei jäänud läbi arutamata.

Olen väga tänulik võimaluse eest kohtuda nii soojade ja siirate inimestega ja põgeneda kasvõi nädalaks aprillilumest päikselisse ja kuuma Hispaaniasse. See kohtumine aitas mul mõista, kui oluline on just noorte jaoks eri kultuuride nägemine ja silmaringi laiendamine. Parim viis selleks on reisida!

Hispaania kohtumist kajastava ülespanekuga on võimalik tutvuda B-korpuse 2. korrusel raadioruumi kõrval.

Hispaania kohtumist kajastav ülespanek

Kirjutas Gerda Jamsja, 8.a klass