Liblikad tõusid lendu

Aasta viimasel koolipäeval, 6. juunil tõusid lendu Kadrina Keskkooli algklassiõppurite poolt kasvatatud päris liblikad.

Kevadvaheajal käis grupp algklasside õpetajaid Eesti Avastusõppe Liidu tegevust tutvustaval koolitusel, mis tekitas õhinat avastusõppega lähemalt tegeleda.

Aprillis toimus koolitus "Liblika eluring", kus saime lähemalt teadmisi liblikate elutsükli kohta ning kuidas seda rohkem lasteni tuua. Pärast koolitust tellisime Inglismaalt omale ohakaliblika röövikud, kes saabusid meile 19. mail.

Kuni õppeaasta lõpuni tegelesime röövikute kasvamise ja nendega asetleidvate muutuste jälgimise, kirjeldamise ja üles märkimisega (liblika eluringi päevik). Liblika elutsükli etapid on muna, röövik, nukk ja täiskasvanud liblikas, millest meie nägime kolme viimast. Viimasel koolipäeval saatsime ilusate soovidega oma liblikad lendu. Kogu programmi eesmärk oli tutvustada lastele elutsükli mõistet, kasutades näitena ohakaliblikat.

Röövikute kasvatamisega tegelesid 1.b (Marge Abner), 1.c (Elle Tamme), 2.c (Rita Rammo), 3.a (Kadi Haavajõe) ja 3.d (Liina Suurkivi) klassid.

Koolis kasvatatud liblikas

VAATA VEEL PILTE