Õppekäik Viru vanglasse

17. novembril külastasid 9.a ja 9.c klassi õpilased Jõhvis asuvat Viru vanglat eesmärgiga tutvuda vanglateenistujate elukutsetega.

Selle tõsiselt põneva ja hariva õppekäigu raames jagas väljaõppe peaspetsialist Taavi Siru meile üldist infot Eestis tegutsevatest vanglatest ja vanglate töökorraldusest. Detailsemalt saime teada Viru vangla kohta ja seal töötamise võimalustest näiteks vangivalvuri või kontaktisikuna.

Ringkäigu aja nägime vangide kambreid, karistuskambrit, pikaajalise kokkusaamise ja vaba aja veetmise ruume ning kõrgete betoonseintega jalutusala vanglahoone katusel. Saime aimu sellestki, mida kinnipeetutele süüa pakutakse, sest sattusime sinna lõunasöögi ajal, mil ühed vangid teistele vangidele toitu laiali viisid. See on üks mitmetest majandustöödest, millesse vange kaasatakse.

Meile tehti ka selgeks, et Ameerika filmidest nähtud põgenemised on ainult filmimaailm, sest Viru vanglast ei ole keegi kunagi põgenenud.

Jäime õppekäiguga väga rahule ja üks õpilane isegi soovitas, et kõik 9. klassid võiksid igal aastal seal käia. Täpselt nii nagu seitsmendikud käivad metsa istutamas.

Erilised tänud nii meie giididele Taavile, Vovale ja Kristjanile, kes meile vanglat näitasid ja meid sinna tagasi ootavad kas siis töövarjuna või tööle, kui ka SA Lääne-Viru Arenduskeskusele, kelle kaudu saime transpordirahastuse.

Ühispilt Viru vangla ees

Kirjutas Kristjan Pärnamäe, 9.a klass

Viru vangla külastust toetasid:

Sa oled siin: Avaleht Uudised Õppetöö Õppekäik Viru vanglasse