Vibulaskmine

Oktoobri lõpus toimusid San Marinos maastikulaskmise Euroopa meistrivõistlused siselaskmises. Saara Suurkivi (7.a) osales seal juuniorite arvestus uue vibuga, mis sai soetatud sellel suvel. 3 aastat pikkvibu lasknud tütarlaps otsustas treeneri õhutusel ja vanemate toetusega hakata laskma sportvibu (rahva keeli tuntud kui olümpiavibu).

Esimene võistlus uue vibuga sai peetud suvel noorte meistrivõistlustel, kus Saara võitles välja hõbemedali, olles vibu ja formaati harjutanud vaevalt 2 nädalat.

Ka San Marinosse sõit sai otsustatud viimasel minutil, harjutada sai vaid paar korda. Seniseks tulemuseks oli tolleks hetkeks 203 p 300-st.

Saara Suurkivi tulejoonel

Võistluste jooksul Saara parandas isiklikku tulemust iga päevaga: 222, 236 ja 244. Sellest küll ei piisanud, et pjedestaalile tõusta, aga suurvõistluse kogemus ja areng oli seda väärt.

Tekst: Kadi Koort, vibulaskmise treener

Sa oled siin: Avaleht Uudised Sport Vibulaskmine