Muusikapäeva kontsert

Muusikapäeval, 1. oktoobril on Kadrina Huvikeskuse saalis võimalik kuulata kahte tasuta kontserti.

Kell 10:40 esinevad Kadrina Kunstidekooli ja Väike-Maarja Muusikakooli õpilased.

Kell 12:40 astuvad üles Kristjan-Jaanek Mölder (bariton) ja Eva Jelenskaja (klaver).

Eva Jelenskaja on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli klaveri erialal ning jätkab hetkel õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mati Mikalai juures. Eriti hingelähedaseks peab ta kammermuusika suunda. Sealhulgas on ta koostööd teinud nii instrumentalistide kui lauljatega. Muusikastiililiselt köidavad nii klassitsismiperioodi kuuluv Mozart kui ka romantismiajastu Brahms. Eriti südamelähedaseks peab ta aga Arvo Pärdi loomingut. Käesoleval kontserdil esineb Jelenskaja koos Kristjan-Jaanek Mölderiga. Viimane on Tallinna Muusikakeskkooli lõpetanud nii laulmise kui ka kooridirigeerimise erialal. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias on tal bakalaureusekraad kooridirigeerimise erialal ning tulevast aastast jätkuvad õpingud klassikalise laulmise suunal. Aastate jooksul on esinetud solistina rahvusvaheliselt erinevate kooride koosseisudes. 2005. aastal võitis ta oma vanusegrupi ning 2007. aastal saavutas üldvõidu Üle-Eestilisel Poistelaulu konkursil. Muusikast köidab teda nii barokk oma "ilutulestikuga" kui ka näiteks erinevad artistid popmuusika valdkonnas.

Kristjan-Jaanek Mölder ja Eva Jelenskaja

Rahvusvaheline muusikapäev algatati 1975. aastal ja seda tähistatakse 1. oktoobril ülemaailmselt. Alates 2013. aastast tähistab Eesti Muusikanõukogu rahvusvahelist muusikapäeva suurejoonelise üle-eestilise kontsertprogrammiga. Tegemist on heatahte projektiga, kus kõik kontserdid on külastajatele tasuta. Ka kõik muusikud astuvad sel päeval üles vabatahtlikkuse alusel ning oma esinemise eest tasu ei küsi.

Kõik on oodatud kuulama!

Loe lisaks: Muusikapäev > Põhiprogramm