Metsa istutamas

Koostöös RMK Viru regiooni metsameestega käisid Kadrina Keskkooli 7. klasside õpilased 10. mail metsa istutamas.

Suur tänu Ilmar Paalile, kelle ettevõtmisel see üritus 9. korda teoks sai. Istutati RMK Marana taimlast (Kilingi-Nõmme) pärit üheaastast männi potitaime. Istutamiseks kasutasid õpilased istutustoru (potiputke) ja vakka. Metsameeste keeles on täpne istutuskoha aadress kvartal LB177, eraldus 5 ehk siis Loobu metsandiku 177. kvartali 5. osa.

Õpilasi juhendas selle piirkonna metsakasvatuse töödejuht Tiit Ruus Aegviidust ja abis oli metsatööline Henno Vetka oma elukaaslasega.

Kui töö oli tehtud, söödi kooli sööklast saadetud seljankat ja maiustuseks oli metsameeste poolt kaneelisaiake limonaadiga. Kellel kõht täis, lahendas ära viktoriinilehe metsaelanike kohta ja kodutee võis alata. Päikest jätkus kõigile.

Seitsmendikud puid istutamas   Töö tehtud, kinnitati keha

VAATA VEEL PILTE

Kirjutas ja pildistas Eve Kanger, bioloogiaõpetaja