Puhas rõõm saksa keelest

Kolmapäeval, 10. mail toimus Kadrina Keskkoolis järjekordne maakondlik saksa keele päev "Deutsch macht Spaß!" (saksa keel valmistab rõõmu).

Saksa keele päeva korraldatakse Lääne-Virumaal kord õppeaastas juba pikemat aega ja see on mõeldud 3.-6. klassides saksa keelt õppivatele noortele. Ühise pärastlõuna eesmärgiks on näidata oma seni õpitud saksa keele oskusi, teha kõik koos midagi toredat ja populariseerida saksa keelt.

Seekordse päeva korraldas Kadrina Keskkooli saksa keele õpetaja, kes kaasas abiks 8.a klassi tütarlapsed Anet Sirvel ja Brittany Korkma. Sündmuse korraldamine ja läbiviimine oli tüdrukutele loovtööks.

Natuke lumisel maikuu kolmapäeval kogunes Kadrinasse õpilasi Rakvere Gümnaasiumist, Rakvere Reaalgümnaasiumist, Vinni-Pajusti Gümnaasiumist ja Kadrina Keskkoolist. Programmis olid õpilaste esitluses põnev näidend, laul ja luuletus ning mitmeid videod. Enne töötube sai igaüks kosutava kringliampsu.

Erinevates töötubades sai meisterdada rinnamärke, teksti põhjal piraadilaeva pilti täiendada, lasta endast naljakaid fotosid teha ja muudki. Kogu sündmust koordineerisid meisterlikult Anet ja Brittany saksa keeles.

Päeva lõppedes oli jää erinevate koolide noorte vahel sulanud, koos söödi kommi ja naerdi lõbusalt. Ühiselt jõuti otsusele, et saksa keel valmistab tõepoolest rõõmu!

Ühe grupi naljafoto

Kirjutas Egle Ups, saksa keele õpetaja