Jõulusagin Sagadis

Jõulud on tore aeg ja seda aega ootas Kadrina Keskkooli noorem koolipere põnevusega, sest oli teada, et jõuluvana juurde tuleb minna Sagadisse.

Kolmapäeva, 21. detsembri hommikul sõitis neli bussitäit lapsi Sagadisse jõulusaginale. Kõik klassid said endale päkapiku, kes viis õpilasi erinevatesse töötubadesse tegutsema. Õpilased kohtusid mõisapäkapikuga, kes pakkus piparkooke. Meisterdamise töötoas sai valmistada kuusekaunistusi või kuumaalust. Härrastemajas tuli otsida piltide järgi erinevaid esemeid ja lugeda salakirju. Metsamuuseumis said õpilased teada, mida metsloomad jõuluvanalt soovivad.

Õues uurisid õpilased erinevaid jõulupuid ja mängisid nuputamismängu. Mõisapargis oli lõke, mille ääres joodi sooja teed ja söödi saiakesi. Elevust tekitas mustlastõugu hobusega saanisõit mõisapargis.

Lõpetuseks kogunesid kõik klassid härrastemaja saali, kuhu oli tulnud jõuluvana suurte kingikottidega. Õpetaja Merikese juhendamisel lauldi jõululaule ning tantsiti tantse. Õpetajadki pidid jõuluvanale esinema. Kui laulud lauldud ja tantsud tantsitud, oli aeg koduteele asuda.

Suur tänu Sagadi Looduskooli toredatele töötajatele ning õpetajatele ja lastevanematele. Rahulikku jõuluaega kõigile!

Hobusega saanisõit mõisapargis   Härrastemaja saalis jõuluvanaga

Kirjutasid Marge Abner ja Rita Rammo, klassiõpetajad

VAATA VEEL PILTE