Algklasside esimene moeetendus

Algklasside esimene moeetendus toimus samal nädalal, kui Eesti tähistas sajandat sünnipäeva. Sellest tulenevalt oli kollektsioonides kasutatud palju Eesti sini-must-valge lipu värvikombinatsioone ja rahvuslikke mustreid, kuid ei puudunud ka glamuur ja sära.

Näha sai ajastuhõngulisi kollektsioone aastatest 1900-2018. Esitleti talutüdruku ja koolipreili riietust, täpi-, triibu-, disko- ja teksamoodi. Laval sai vaadata ka uhkeid ballikleite, kus oli kasutatud käsitööna valminud rahvuslikke tikandeid. Erikollektsioonina tutvustati õpilase silmade läbi kujundatud Kadrina kooli pidulikku riietust.

Lisaks riietele tutvustati moeetenduse raames aksessuaare nii poistele kui ka tüdrukutele. Leidus käsitööna valmistatud puidust kikilipse, pärgi ja kübaraid. Oli omanäoline ja eristuv kollektsioon rahvussümboolikas kootud kinnastest, mis kaunistaksid iga kandjat.

Sünnipäevanädala raames oli võimalik osa saada mänguasjade näitust. Äratundmisrõõm mänguasjadest valmistas rõõmu kõigile.

Suur tänu vanematele, kes leidsid aega ja tahtmist oma last toetada ning kaasa lüüa.

1.-3. klasside moeetendus   1.-3. klasside moeetendus

Kirjutasid algklasside õpetajad, pildistas Kristi Aimla