Islandi delegatsioon Kadrinas

Esmakordselt Kadrina valla ajaloos on meil külas Islandi delegatsioon. 7.-14. maini võõrustab Kadrina Keskkool koostöös vallavalitsusega 6 õpetajat Reykjavikist, kes tutvuvad siinse koolielu ja ettevõtlusega.

Reedel külastati Aru Gruppi ja HAKA Plasti. Lauli Loovstuudios meisterdasid kõik külalised endale lustakad kotid. Õhtul aga lehvis Tristvere kohvikul uhkelt Islandi lipp tähistamaks ajaloolist piduõhtut, kus mängis ka Kadrina Kapell. Nädalavahetusel matkati Lahemaal ja kiigati Narvas olles üle piiri Venemaad.

Kõige tähtsamaks külaskäigu päevaks on aga teisipäev, sest siis saavad nii Reykjaviki kui Kadrina õpetajad teadmisi sellest, kuidas oma koolitunde nutivahendite abil tänapäevasemaks muuta.

Just see ongi üks meie ühise projekti "Eesti ja Islandi õpetajad 21. sajandi nõudmistega kohanemas" teemadest. Projekti rahastab EMP/Norra stipendiumiprogramm.

Islandi õpetajad

Kirjutas ja pildistas Merike Sikk, inglise keele õpetaja