Itaalia õpetajad käisid Kadrinas töövarjuks

26. veebruarist 2. märtsini olid Erasmus+ KA1 raames meie koolis kaks Itaalia õpetajat - Floriana Pitti ja Davide Molinelli Palermost.

Nende kool - Istituto Tecnico Industriale Vittorio Emanuele III on olnud meie kooli partneriks juba 3 õpilasprojektis. Kuna sealsed õpetajad on nii Eesti haridussüsteemi kui Kadrina Keskkooli väga edumeelseks pidanud, soovisid nad ka siia töövarjuks tulla. Põhieesmärgiks oli näha, kuidas meie õpetajad IKT vahendeid oma tundides kasutavad. Õnneks meil oli, mida näidata ja üleskutsele külalisi oma tundidesse kutsuda vastas 13 õpetajat.

Külalised nägid-külastasid tunde alates 1. klassi matemaatikast kuni 11. klassi CAD joonestamiseni, aga kogesid ka seda, kuidas me Gruusiast pärit õpilastele arvutiprogrammide abil eesti keelt õpetame ning millise vaimustusega 3. klassi õpilased Lego robotitega toimetavad.

Tehnoloogiaklassis lummas õpetaja Karl Meos itaallasi omavalmistatud väikekandlega sedavõrd, et tal tuli pillilugu salvestuseks korrata.

Külalised omakorda tutvustasid meie õpetajatele Itaalia haridussüsteemi ja IKT rolli selles ning rääkisid õpilastele oma kodusaarest Sitsiiliast.

20-soojakraadisest Palermost tulijaid ei heidutanud ka siinne pakane - vapralt pidasid nad vastu nii 12. klassi tüdrukute juhitud Kadrina ringkäigul kui Lahemaal jää- ja lumevaiba alla peidetud merd imetledes.

Itaalia õpetajate Kadrinas käigust kirjutas ka Virumaa Teataja (tasuline artikkel).

Kirjutas ja pildistas Merike Sikk, inglise keele õpetaja ja projekti koordinaator

Sa oled siin: Avaleht Uudised Varia Itaalia õpetajad käisid Kadrinas töövarjuks