Milleks Kadrinale CADrina? (II osa)

Kadrina Keskkooli meedia valikaine õpilased jätkavad arvamuste avaldamist teemal "Milleks Kadrinale CADrina?"

Silmas peeti nimelt populaarset ITi ja nutifestivali CADrina, mis tänavu toimub 25. novembril Kadrina Keskkoolis ja Kadrina Huvikeskuses ning on mereteemaline.

Sel aastal ongi Kadrina Keskkooli meediagrupi tööks ja sisuks CADrinaga seostuva vahendamine ja jäädvustamine. Meediagruppi juhendab Rein Sikk.

* * *

Laura Tervonen:

"Milleks Kadrinale CADrina?" küsid Sina. Mina isiklikult eeldan, et igaaastane CADrina programm on eelkõige viis, kuidas meie noori paremuse suunas edendada. See annab õppivale noorele suurepärase võimaluse astuda tulle arvutijoonestamisvõistluses, mis on mõeldud eeskätt õppurile, kes tunneb suurt huvi tehnika ja tehnoloogia vastu. Proovilepanev võistlus arendab noore inimese mõtlemist, loovust, täpsust ning kahtlemata ka ruumikujutlusvõimet. Mis saaks olla tähtsam kui edukus ning see, et saame noori õpilasi sellisel moel nende huvide poole suunata, on minu jaoks briljantne. Kuid CADrina pole mitte ainult üks monotoonne joonestamisvõistlus - tegemist on programmiga, kust kindlasti ei puudu võimas show, et ka mittetehnikahuvilistel oleks taolist üritust võimalus nautida ning millest saavad osa võtta nii pisikesed koolijütsid kui vanemas eas olevad tehnikahuvilised. Tule ja ole üks osake meie suurejoonelisest aktsioonist!

Pille Riin Erikson:

CADrina iga-aastane arvutijoonestusvõistlus on osa Kadrina imagost ning Kadrinale sümboolseks saanud. On ju Kadrina võistluse nimeski välja toodud. CADrina on tõhus reklaam kohaliku keskkooli reaaltehnilisele õppesuunale, mis on alati olnud suundadest populaarseim. Meeskondi tuleb üle Eesti, koguni ülikoolidest ning ka välismaalt. Võistlus annab pealtvaatajale võimaluse osaleda töötubades ja loosides ning lahutab meelt nii tuntud õhtujuhtide kui tantsutüdrukutega. Õhtu lõpetab alati artist või bänd eesti muusika koorekihtidest. See on üritus, mis toob kokku rahva nii Kadrinast kui ka kaugemalt. Minu arvates on paari tuhande elanikulisel alevikul väga kasulik omada midagi, mis teda igast teisest keskmisest väikelinnast eristab ning Eesti tasandil relevantsena hoiab. CADrina võistlus mitte ainult ei paku meelelahutust, vaid tutvustab inimestele sellist paika nagu Kadrina. Kui palju teisi Eesti alevikke sellist asja uhkusega kuulutada saab?

Joosep Sulev:

Joonestamisvõistlust CADrina on Kadrinas peetud juba mitu aastat. Kindlasti on see hea võimalus joonestamisest huvituvatel noortel oma oskused maksma panna ning astuda vastu teiste noortega, kes tegelevad sama alaga. Lisaks võistlusele on CADrina toimumisõhtul võimalus nautida ka tipptasemel meelelahutust ning atmosfäär on alati omapärane ning meeliülendav. Kadrina Keskkooli õpilased on võistlusel läbi aastate saavutanud häid kohti, mis näitab, et Kadrinasse on kindlasti mõttekas tulla õppima reaal-tehnilisse suunda, kus õpilased saavad põhjaliku ülevaate programmjoonestamise, kuid ka inseneri- ja ettevõtlusvaldkonna alustest. See omakorda loob kõva eelduse saamaks mõne Eesti (või maailma) tippülikooli õpilaseks. CADrina üritus toob ka populaarsust Kadrina alevikule ja vallale endale ning kahtlemata ka koolile. Nii mõnigi võib Kadrinasse tulla lootusega õppida reaal-tehnilises suunas, kuid hoopis avastada, et talle sobib paremini üks kahest teisest suunast: loodusteaduslik või humanitaar-sotsiaalne. Olenemata valitud suunast, saab õppur tugeva aluse arendamaks oma teadmisi ka peale gümnaasiumi lõpetamist.

Esimene arvamuste seeria CADrina kohta on loetav siit.

Sa oled siin: Avaleht Uudised CADrina Milleks Kadrinale CADrina? (II osa)