Kümme kadrinlast ennustas CADrina tulevikku

Pille Riin Erikson käis tänaval küsitlemas, uurimaks, mida arvavad kohalikud CADrinast.

Tulemused kui hambapasta reklaamist - üheksa kümnest olid ülimalt optimistlikud.

25. novembril toimub Kadrina Keskkoolis ja huvikeskuses üks aasta tippsündmusi - arvutijoonestusvõistlus CADrina. Sellel aastal seitsmendat korda korraldatav võistlus on siiani kogu vallas suure tähtsusega olnud, kuid mind põletas küsimus, kas see ka tulevikus jääb nii kauaoodatud ürituseks.

Otsustasin küsida kaaskadrinlastelt abi ning palusin kümnel juhuslikul vastutulijal aidata tulevikku ennustada. Võiks öelda, et tulemused olid justkui hambapasta reklaamist - üheksa kümnest jutukast jalakäijast, kes mulle vastu sattusid, olid ülimalt optimistlikud CADrina jätkusuutlikkuse suhtes.

Kadrinat peetakse heaks traditsioonide hoidjaks ning usutakse, et kuni on eestvedajaid, on ka CADrina. "Minu arust on CADrina üks väga prestiižne üritus. Eriti vinge on, et siia tulevad võistkonnad lausa ülikoolidest!" arvas Marko, keda kohtasin Pargi tänaval ja kes ise oli CADrinal juba viis aastat käinud.

Kooli mänguväljaku kõrvalt leidsin Nele, kes oli samuti juba pikemat aega CADrinaga kursis ning kes väga kiitis CADrinat kui üritust, kuid kellel oli ka väike mure: "Kas üks areng ei toimu mitte teiste asjade arvelt? Äkki peaksime arendama ka käsitsi joonestamist?"

Raivo, noormees, keda kohtasin bussijaamas, arvas nii: "CADrina on üritus, kus iga noor kadrinlane peaks ikka vähemalt korra käima."

Loodame siis, et CADrina läheb samas ja aina paremas suunas edasi, suudab ajaga kaasas käia ning tõeks ei saa kümnenda küsitletu mõnevõrra pessimistlik oletus: "Kui iga aasta sama asja teha, läheb asi lõpuks igavaks!"

Hetk  2015. aasta võistluselt

Pille Riin Erikson, Kadrina Keskkooli meediagrupi liige