CADrina Kadrina visiitkaardiks

"CADrina Kadrina visiitkaardiks, Eesti esimeseks kadripäevafestivaliks!" soovitab Rein Sikk, kooli meediagrupi juht, vallalehe toimetaja.

Tänavune, seitsmes Kadrina Keskkooli CADrina konkurss: see on midagi enamat kui esimene arvutijoonestamise võistlus aastal 2010. Nüüdsel ITi - ja nutifestivalil, kadripäevasel CADrinal Kadrina Keskkoolis on vägev potentsiaal saada kogu valda haaravate Kadrina kandi tunnuspidustuste visiitkaardiks ja emapuuks, tuntuse tugisambaks.

Täna tähendab CADrina juba spordivõistlusi, töötubasid, koolirahva kultuuritippude võimast avapauku ja joonestamisvõistlust koos vinge kontserdiga, kuhu kõikjale oodatud Kadrina ja CADrina uudistajad lähedalt ja kaugelt.

Siit ongi aeg ülevallaliselt edasi minna, et CADrina loodud tähelepanu fookusse tõmmata teisigi tublisid tegijaid. Et lisaks eelmainitud kooli ja spordihoone sündmustele toimuksid kogu valla kultuurisfääris tähelepanu äratavad ja pilku püüdvad kadripäevapidustused, millesarnaseid mujal ei ole. Ja kes siis veel kui mitte püha Kadri nimega vald peaks korraldama näiteks ülemaalist kadrisantide konkurssi või kokkutulekut? Või siis Kadri kultuse teemalised (kunsti)näitused, aruteluõhtud, häppeningid? Muud ettevõtmised vilja-, karja-, pereõnne suurendamiseks. Siin võiks olla võimalusi edasi minekuks, sest kadripäevaga seotud nišš on Eesti kultuurikalendris tühi, ootab täitmist.

Mõnusat mõtlemist, tarmukat tegutsemist soovides.

Rein Sikk

Sa oled siin: Avaleht Uudised CADrina CADrina Kadrina visiitkaardiks