Kuidas sünnivad CADrina avapaukude tantsud?

Intervjueeritavaks on CADrinaga tihedasti seotud tantsuõpetaja Marge Mägi, ilma kelleta poleks CADrina festivalide avapaugud nii tantsurohked.

Intervjueeris Kadrina Keskkooli meediagrupi liige Sten Liiva.

Kuidas tekkis idee selle aasta avapaugu jaoks?

Nii nagu viimastel aastatelgi, kui on teema ees, siis on asi palju lihtsam. Hea muusika on väga tähtis. Samuti peab hea muusika kuulajaid kõnetama ning kõik ülejäänud tuleb ise. Sellel aastal on meil ka mõned rekvisiidid, mille jaoks peab välja mõtlema, kuidas neid efektiivselt kasutada.

Kui igal tantsul on oma kostüüm/riietus, siis kuidas Te selle valite?

Tihtilugu on nii, et mul on riietus tükk maad enne valmis mõeldud kui tants. Kui on hea muusika, ning tuleb ka teema, või siis mõlemad koos, on riietus olnud peaaegu alati ennem valmis mõeldud kui tants ise. Kostüüm on selline asi, mis inspireerib hästi. Kõigepealt tuleb mõelda, kuidas seda kindlat kostüümi just selle kindla tantsuga kasutada, ja alles peale riietuse valimist hakkab tantsu õppimine pihta.

Kuna olete siiani olnud iga avapaugu tantsude autoriks, siis milline on siiamaani teie lemmikuks olnud?

Mul ei ole kindlat lemmikut, sest hiljuti just vaatasin eelnevate tantsude videoid üle ja ma endale positiivseks üllatuseks ei mäletanudki neid kõiki. Igas kavas on midagi sellist lahedat, mis tekitab VAU-efekti ning samuti läheb mõnes kohas mõni asi paremini ja mõni halvemini. Aga ei, kindlat lemmikut ei ole mul välja tuua.

Mille järgi valite Te tantsule muusika? Kas on mingisuguseid kindlaid eelistusi muusikastiilile?

See oleneb, ilmselgelt tuleb enne muusika valimist tantsijatega rääkida. Tegelikult tantsude tegemise juures on hea muusika leidmine väga raske. Vahel juhtub ka nii, et kuuled raadiost ja VOHH, see lugu sobib päris hästi. Tihtilugu tuleb enne mõelda, kas lugu on ainult kuulamiseks hea või on laul ka tantsimiseks hea. Need on väga erinevad asjad.

Kuidas te leiate sobivad tantsijad avapaugu jaoks? Kas kõigil on võimalus või sobivad ainult kindlad tantsijad?

Praegu on ikka olnud nii, et kui tegu on minuga, siis on ikka olnud Cadencia tantsijad. Aga olen ka sellele mõelnud, et kui järgmisel aastal tahetakse samuti tantsijaid kasutada, ja praegusel hetkel Cadencia tõmbab oma otsi koomale, siis on järgmine aasta võimalus selline, et kes tahab, see proovib. Ma ei ütle, et see halvem on, aga siis peab ettevalmistuse aeg olema palju pikem.

Marge Mägi