Esmakordselt CADrinal tööde automaatkontroll

Tänavuse, CADrina 2017 joonestuskonkursi finaalis selgitab võitja välja... masin, rääkis peakohtunik ning võistlusülesannete autor Valdar Tammin.

CAD programmis ehk kolmemõõtmelistena valmivate tööde automaatkontroll pole mingi raketiteadus, sest põhineb samasugusel võrdlemisel nagu näiteks arvuti õigekirjakontroll ehk speller.

Reib OÜ juhtivinsener Valdar Tammin näeb jooniste automaatkontrolli aga ka filosoofilisena mainides, et kõige tähtsamad on siin küsimused "mida kontrollida?" ja "millal kontrollida?".

Kontrollprogrammi käivitamise järel võrdleb masin võistleja tehtud tööd etteantud malliga, lahutab sisuliselt joonise osadeks ja teeb selgeks, kas kõik osad klapivad mõõdetelt, kas asuvad ruumis õiges kohas jne.

"Automaatkontroll annab finaalis show'liku ja kiire tulemuse," mainis Tammin lisades, et finaalis saab võistleja lasta oma tööd vaid üks kord kontrollida. Eelvooru tulemused aga selguvad nii automaatkontrolli kui kohtunike koostöös, ning automaatkontrolli saab kasutada mitu korda.

Valdar Tammin

Kirjutas ja pildistas Rein Sikk

Sa oled siin: Avaleht Uudised CADrina Esmakordselt CADrinal tööde automaatkontroll