Sakslanna Kadrinas ehk vahetusõpilasest praktikandiks

Kui Marie Friedrich viis aastat tagasi Saksamaalt Eestisse vahetusõpilaseks tuli, ei osanud ta aimatagi, et elu ta käidud kooli tagasi toob. Mul õnnestus Mariega veel enne tema kodumaale naasmist paar sõna vahetada.

Viis aastat tagasi tõi elu Marie Kadrina Keskkooli vahetusõpilaseks. Oma õppeaastat Kadrinas meenutab Marie ainult soojade sõnadega ning veel soojemate sõnadega meenutab ta oma Eesti perekonda Kerovit. "Eesti keel on Sul täiesti selge," nentisin. "Eesti keel on veel selge," naljatas Marie mulle vastu. Tõesti, vaadates mööda aktsendist, on Marie eesti keel laitmatu. Just Kerovid on need, tänu kellele Marie veel endiselt ideaalset eesti keelt räägib, sest nende omavaheline suhtlus pole raugenud. Lisaks käib Marie igal aastal Eestit külastamas.

Kui Marie vahetusaasta Eestis läbi sai, läks ta tagasi Saksamaale. Praegu õpib Marie Saksamaal ülikoolis alusharidusepedagoogiks ning viib oma praktika läbi just Kadrina Keskkoolis. Rita Rammo 1.b klass on just see, kes sakslannast praktikandi ja vahva kogemuse võrra rikkamaks said. Kui küsisin, mida arvas tema kool Eestisse praktikale tuleku kohta, ütles Marie: "Nad ei tea väga palju Eestist. Vaatame, mis nad ütlevad, kui ma tagasi lähen!"

"Mulle meeldib Eestis väga! Kadrina on küll väike koht ja siin ei ole palju teha, aga mulle meeldib, siin on rahulik," sõnas Marie. Ta ütleb, et lapsed on väga toredad ning teda hästi vastu võtnud. "Mul on mõte tulla semestriks mõnda Eesti ülikooli õppima," teatas Marie kindlalt.

Naerusuine Marie Friedrich

Lisete Laisaar, Kadrina valla ajalehe "Kodukant" toimetaja

Sa oled siin: Avaleht Uudised Inimesed Sakslanna Kadrinas ehk vahetusõpilasest praktikandiks