VEPA metoodika on tõenduspõhine ennetustegevus, mida kasutatakse koolis tavapärase õppetöö käigus.

VEPA metoodikat on rakendatud meie koolis alates 2018 aastast.

VEPA metoodikat kasutavad Kadrina Keskkoolis õpetaja Evelin Teiva 1.a klassis,  Kadi Haavajõe 1.b klassis, Jana Sillajõe 1.c klassis, Marge Abner 2.a klassis, Elle Tamme 2.b klassis, Sirje Promen 2.c klassis, Rita Rammo 3.a klassis, matemaatika õpetaja Mailen Remmelg 5.a klassis, Raili Rohula 6.a klassis, muusikaõpetaja Kaia Klaan ja inglise keele õpetaja Eha Vahesaar.

2023/24 õppeaastal osalevad väljaõppes õpetaja Merle Kärdla, Mirell Viru ja õpetaja Caroline Karus. Õpetajaid aitavad ja juhendavad meie kooli mentorid Evelin Teiva ja Marge Abner.

Seega on sel õppeaastal VEPA metoodikaga seotud lausa 14 õpetajat.

Meie kooli jaoks on oluline VEPA metoodika ennetav ja pikaajaline mõju. VEPA tugevdab laste vaimset tervist, toetab sõbralikke suhteid klassis, muudab paremaks õpetaja kontakti lastega, suurendab turvalist käitumist ja aitab kasutada tunni aega kõige tõhusamalt.

Õpetajatel on igapäevaselt kasutusel nii suupill ja käemärgid kui nimepulgad ning taimer. Lõbusat vaheldust toovad tundi memme vigurid ning ühiseid kokkuleppeid aitab meeles hoida klassi seinal olev visioon.

Rohkem infot VEPA metoodika kohta leiab www.vepa.ee

 alt=

Toetajad

Vaata, mis on uut Kadrina valla kodulehel
Euroopa Liidu struktuurifondid
Erasmus+
Haridus- ja Noorteamet

Partnerid

Tartu Ülikool
Tallinna Tehnikaülikool
Eesti Lennuakadeemia
Tervist edendavad koolid (TEK)
VEPA Käitumisoskuste Mäng
ProgeTiigri programm
Kiusamisvaba Kool
KiVa programm
Ettevõtlik Kool   EMU logo transparent 01 unescologo