Õuesõppepäev Aegviidus

Kolmapäeval, 13. veebruaril väisasid 1. klasside õpilased RMK Aegviidu külastuskeskust. Tutvuti talvelindudega (paigalindudega). Õpiti tundma kes on need linnud, kes siia jäävad ja miks nad ära ei lenda. Kuulati tuntumate talvelindude hääli ning saadi teada, mida lindudele talveks süüa anda. Õpilased said teada, et Luksemburgi rahvuslinnuks on Eesti ja Euroopa kõige väiksem lind pöialpoiss. Ta kaalub kõigest 5-7 g ning on väga tubli pesaehitaja.

Retkejuht rääkis veel, et tegelikult on kõik linnud natuke rändajad. Mõned neist ei lenda küll soojale maale, aga natuke lõuna poole küll. Näiteks võib rasvatihast pidada nii paigalinnuks kui läbirändajaks.

Aegviidus sai jälgida orava tegutsemist puu otsas ning metsaretkel kohtuda suure kirjurähniga.

Kirjutas õpetaja Rita Rammo

Pildistasid õpetaja Kersti Tarkmees, sotsiaalpedagoog Kai Tamm