Hambaprojekt

Hambaprojekti raames käis koolis hammastest rääkimas hambaarst Jane Pulver (kes on ka meie kooli vilistlane).

Doktor Pulver näitas pilte, kuidas hammaste eest hoolitseda, kuidas hambasse tekib auk ja miks hammas hakkab valutama. Kui hambasse on tekkinud auk ja seda kohe ei ravita, siis jõuab põletik hambajuurt pidi lõualuusse, kus tekib mädakolle, millest võivad alguse saada paljud haigused kuni südamekahjustuseni.

Veel näitas dr Pulver pilte, kuidas tubakas kahjustab hambaid, samuti jubedaid pilte huuletubaka kahjustuste kohta.

Meie kooli õpilased käivad hammaste kontrollis ja vajadusel ka ravil Kadrina Hambaravis.

Palve lastele kui ka lapsevanematele: kui õpilane on kutsutud hambaarstile tagasi, kuid ta puudub sel päeval koolist, siis oleks ilus sellest teavitada hambaravisse. Kui kontrollis leiti, et hammas vajab ravi ning teie pere hambaarst on mujal, siis tuleb minna oma pere hambaarstile.

Projekti rahastas haigekassa ning kuuendatele klassidele jagati ka hambaharju.

Doktor Jane Pulver jagab selgitusi   Õpilased kuulamas

Kirjutas ja pildistas Tiina Miilpalu, kooliõde

Sa oled siin: Avaleht Uudised Õppetöö Hambaprojekt