8.a klassi õppekäik

18. novembril käis 8.a klass õppekäigul Rakvere kohtumajas ja politseijaoskonnas.

Mõlemas kohas tehti meile põhjalik ekskursioon maja peal ja kohtumajas õnnestus meil ka pealtvaatajatena osaleda väärteomenetluse istungil. Sel päeval oli juhtumiks korduv auto juhtimine juhilubadeta. Õppekäik sai teoks tänu lapsevanematele Merle Kaegas ja Sirje Eirand. Oma muljed päevast panid kirja Anette ja Ragnar.

Anette:

18. novembril käis 8.a klass kohtumajas. Kohtusaali sisse astudes oli pinge suur. Me ei julgenud teha piuksugi, kuna sees istusid advokaat, seaduserikkuja, politseinik kohtuvälise menetlejana ja kohtuistungi sekretär. Varsti tuli ka kohtunik ja siis oli täielik vaikus. Istung kestis umbes pool tundi, pärast mida lahkus kohtunik viieteistkümneks minutiks, et langetada otsus. Pärast otsuse teatavaks tegemist istung lõppes ja siis saime kohtunik Tiit Kullerkupule esitada küsimusi. Küsimusi ei olnud küll väga palju, aga vastused olid sisukad. Õppisime ja saime teada mitmeid uusi asju. Näiteks saime teada, et Rakvere kohtumajas on seitse kohtunikku ja tavaliselt läheb mitmeid tunde ühe istungiga. Vaatasime ka hoone peal ringi ja nägime, kuidas hoiustatakse faile ja milline on kohtumajas töökord. Kokkuvõtteks oli päev huvitav ja kogesime palju uut ning muidugi sai ka vahepeal naerda, mis on iga ürituse või ühistegevuse juures oluline.

Ragnar:

Seekord toimus meie õppekäik Rakevere kohtumajas ja Rakvere politseimajas. Nägime ja kogesime meie õigusorganite tööd ning selle telgitaguseid. Kohtuistung oli küll natuke veniv, aga meeldejääv kogemus sellegipoolest. Kohtumajas tehti meile ka väike tuur maja peal ja sellest jäi väga positiivne mulje. Kohtumajast edasi liikusime külla Eesti Politseile. Vastuvõtt oli väga soe ja hubane. Ringkäik oli huvitav, kuid ajanappuse pärast jäi natuke lühikeseks. Enamusel meie klassist jäi õppekäigust positiivne emotsioon ja päev läks korda.

Ühispilt Rakvere politseimajas

Kaire King, 8.a klassijuhataja

Sa oled siin: Avaleht Uudised Õppetöö 8.a klassi õppekäik