Läänemere Projekti laager Pärispeal

UNESCO Läänemere Projekt (BSP) on rahvusvaheline koolide võrgustik, mis tegutseb parema keskkonnaseisundi saavutamise nimel Läänemere-äärsetes riikides.

Projekti raames uuritakse keskkonnaprobleeme ja otsitakse neile lahendusi. Projekti algatas UNESCO Soome rahvuslik komitee aastal 1989. Osalema kutsuti kõikide Läänemere-äärsete riikide õpilasi ning tänasel päeval osaleb projektis peaaegu 150 kooli.

Igal aastal toimub projektis osalevate koolide kogunemine. Sel aastal toimus Eesti koolide kokkusaamine 25.-27. augustil Pärispeal. Kadrinast osalesid Annika Viiksaar, Anna Elisabeth Viise ning bioloogiaõpetaja Siret Pung.

Esimesel päeval tegelesime rohkem laagri ja üksteisega tutvumisega. Saime kokku Pärispea seltsimajas ja tutvusime laagri korraldusega. Kui kõik olid omavahel tuttavaks saanud, läksime matkale Purekkari neeme tippu, mis on Mandri-Eesti põhjapoolseim punkt. Matkal tegelesime ka merelindude vaatlemisega. Õhtul mängisime laagrimänge ning meisterdasime vanadest plastpudelitest linnusöögimaju.

Teine päev oli tõsine tööpäev. Meil oli õpperetk Pärispea ümbruses, mille käigus tutvusime ümbruskonna tähtsamate paikadega ja rääkisime hüdroelektrijaamadega kaasnevatest keskkonnaprobleemidest. Päeva teisel poolel jagunesime kolme gruppi ja läksime erinevatesse töötubadesse. Valikus olid merebioloogia, merelinnud ja rannikuvaatlus ning jõed. Meie käisime merebioloogia töötoas, kus saime kuivülikondadega sügavale vette elusorganisme püüdma minna. Hiljem määrasime rannikul mereelustiku liike.

Teise päeva õhtul oli meil lõkkeõhtu. Kuna laupäeval oli muinastulede öö, tegime Purekkari neemel tuld ja laulsime üheskoos tuntud eesti laule.

Laagri viimasel päeval mängisime maastikumängu, kus saime panna proovile laagrist õpitud teadmised. Pärast seda oli aeg hüvasti jätta ning selleks korraks lahku minna. Laager oli hariv ja põnev ning oli tore tutvuda uute inimestega.

Rohkem infot leiab Läänemere Projekti ja toimunud laagri kohta Läänemere Projekti kodulehelt või Facebookist The Baltic Sea Project (UNESCO).

Õpilaste rühmapilt   Õpilaste ja õpetajate ühispilt
Merebioloogia töörühm   Mereelustikku kogumas
Purekkari neeme tipus