Rändav bioklass külastas taas Kadrina Keskkooli

Jaanuari lõpus külastas juba teist aastat järjest meie kooli Tartu Ülikooli projekti raames Rändav bioklass, kus osales 24 õpilast 10.-11. klassist.

Juhendajateks olid kuus geenitehnoloogia ja bioloogia erialade üliõpilast, kes olid väga abivalmis, toredad ja nutikad õpetajad. Õpilased said hea ülevaate loengu näol pärilikkuse aine - DNA ehitusest ja vajalikkusest ning DNA sekveneerimisest. Kõige tähtsam oli aga see, et põhilise osa õppepäevast moodustas praktiline töö tänapäevaste geenitehnoloogia ja molekulaarbioloogia töövahenditega. Samuti toimus väike võistlus automaatpipetiga töötamise alal. Õpilased said olla terve koolipäeva laboris teadlaste rollis, et paljundada DNA-d PCR meetodil (polümeraasi ahelreaktsiooni abil) ja tuvastada patsiendil viiruste DNA-d, kasutades ka elektroforeesi meetodit.

Üliõpilased tutvustasid Tartu Ülikooli - loodusteadustega seotud erialasid ja õppimisvõimalusi ülikoolis. Kindlasti oli kogu huvitav õppepäev kasulik ja õpetlik. Loodame, et juba järgmisel õppeaastal Rändav bioklass taas meie kooli külastab, sest oleme järjekorras, seekord 36-nda koolina.

Loe lisaks: Rändava bioklassi tutvustus

 
 

VAATA VEEL PILTE, ...JA VEEL PILTE

Kirjutas Siret Pung, bioloogiaõpetaja

Sa oled siin: Avaleht Uudised Õppetöö Rändav bioklass külastas taas Kadrina Keskkooli