Õppepäev Sagadi looduskoolis

Esmaspäeval, 12. märtsil sõitsid kolmandad klassid Sagadi looduskooli, et kinnistada tunnis saadud teadmisi. Programm "Metsaga sõbraks" aitas mõista, et inimene on osa loodusest, inimeste elu sõltub loodusest ning loodusesse tuleb suhtuda säästvalt.

Põnevaid tegevusi jagus metsamuuseumi, looduskooli, mõisaparki ning Altja neeme äärde. Metsamuuseumis tutvuti Eestimaa puuliikidega, saadi teada, kes on puude sõbrad ning milline on metsa eluring. Looduskoolis oli võimalus uurida läbi binokulaarse mikroskoobi kuivatatud pihlakaid, kanarbiku õisi jpm põnevat. Binokulaarluubiga sai vaadelda lund, puukoort, rohelisi pohlalehti jms. Sagadi mõisapargis mängisid õpilased maastiku- ja tähelepanumängu.

Loodusretk toimus Altja matkarajal. Metsaretkel korrati looduskoolis õpitud puid, vaadeldi puude juures kasvavaid taimi ning uuriti metsaelanike tegevusjälgi. Mere ääres kohtusime luikede ning kalamehega.

Säästame ning hoiame loodust!

Õppepäev Sagadi looduskoolis   Õppepäev Sagadi looduskoolis

Kirjutas õpetaja Rita Rammo, pildistas õpetaja Kersti Tarkmees